BlackBerry Messenger 21 Eylül’de Android, 22 Eylül’de ise iOS Kullanıcılarına Sunulacak!

blank

Beklenen güne nihayet saatler kaldı. BlackBerry kullanıcılarını özel kılan ve mobil dünyasının en popüler mesajlaşma servislerinden biri olan BBM, 21 Eylül’de Android, 22 Eylül’de ise iOS kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Kanada merkezli üretici tarafından yapılan resmi açıklama ile tarih doğrulandı ve uzun bir süredir ertelenen mesajlaşma uygulaması daha fazla kullanıcı ve ekosistemde yer alarak çapraz bir yapıya bürünecek.

teknik destek

Tüm platformlarda ücretsiz olarak sunulacak BlackBerry Messenger, Android tarafından 4.0 ve üzeri versiyonlara destek sunacak. iOS tarafında ise bu destek iOS 6 ve üzeri şeklinde belirlenmiş.

BBM ile BlackBerry, Android ve iOS cephesindeki kullanıcılar bundan sonraki süreçte ücretsiz şekilde mesajlaşabilecek. Uygulama bununla sınırlı kalmıyor, mesajın teslim edildiğini, okunduğunu ve bir yanıtın yazılıp yazılmadığını da bildiriyor. Ayrıca kullanıcı dilerse mesajları eşliğinde fotoğraf, sesli not ya da farklı bir dosya da gönderebilir. Sohbet ve dosya paylaşımı 30 arkadaşa kadar destek sunmaktadır. Yine dilerseniz aynı mesajı BlackBerry Messenger’da kayıtlı tüm arkadaşlarına da gönderebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızın geçerli durumu (aktif-pasif), profil değişiklikleri gibi durumlarda ise güncellemelerden anında haberdar ediliyor.

Tüm bunlara ek olarak uygulama, telefon numarası ve e-posta gibi önemli bilgilerin gizliliğini sağlıyor. Ayrıca sesli ve video sohbetlerin de yılsonuna kadar Android ve iOS tarafında yer alması bekleniyor. Popüler uygulama, 21 Eylül saat 14:00’dan sonra Play Store’da, 22 Eylül saat 01:00’dan itibaren ise App Store’daki yerini alacak.

ilgili>>blogs.blackberry

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!