Facebook arama kayıtları ve mesajları toplamış

Facebook' tan yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Kullanıcıların mesajları ve arama geçmişi depolandığı anlaşıldı. Facebook ise yalanlamadı. Veriler sadece iyileştirme amaçlı kullanılıyor dedi. Gel de inan!

Facebook arama kayıtları ve mesajları toplamış
müşteri hizmetleri

Facebook' un yaptığı hatalar büyük değer kaybına yol açtı. Kayıp milyar dolarlarla ifade ediliyor. Peki yaptığı hata neydi? İzinsiz verilerin seçim kampanyasında kullanılması. Şimdi de yeni bir iddia ortalığı iyice karıştırdı. 

Facebook, kullanıcıların mesajlaşmalarını ve arama kayıtlarını topladığı yönündeki iddiaları doğruladı. Bu veriler sadece hizmet için yapıldığı belirtiliyormuş.

Facebook' tan çok güvenli sunucularda bu verilerin depolandığının ve satılmadığının tamamen kullanıcı deneyiminde iyileştirmeler için kullanıldığı iddiası. Varsayalım bu doğru olsun... Bu bilgilerin habersiz toplanması yasa mıdır! Bugün kullanmadığınız bilgileri yarın kullanmayacağınızdan nasıl emin olunsun!

Mesajlar kopyalanıyor

Facebook kopyalamayı kapatma seçeneği ile savunma yaptı! Yeni bir iddia' ya göre Faceboo Messenger uygulaması ve Lite uygulamasında veri depolama ile ilgili bir ayarın bulunduğu yönünde. Facebook' un sözcüleri de istenirse kapatılabileceğini vurguluyor. Bu yöntemle sorumluluktan kurtulmayı amaçladıkları anlaşılyor.

Veri toplama uygulaması 2015 yılından beri varmış. Verileri toplama ayarı kapatıldığında toplanan kayıtlı veriler siliniyormuş.

Facebook arama kayıtları ve mesajları toplamış

Sizde mesajları silme ve arama kayıtları silme işlemini yaptınız mı?

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:36