Facebook video kalitesini açma HD ayarları

Facebook hesabından video kalitesini yapabilirsiniz. Örnek izlediğiniz videolar bulanık yani kalitesiz ise HD seçeneğini açabilirsiniz. Ama internet hızı düşükse donmalara neden olabilir!

Facebook video kalitesini açma HD ayarları
müşteri hizmetleri

Facebook' ta videoları HD kalitesinde izlemek ister misiniz? Evet ise o zaman video oynatma ayarlarını değiştirmemiz gerekiyor.

Aşağıda videoları HD izleme ve videoları HD yükleme seçenekleri var. Bu seçeneklerden HD video yükleme, Facebook hesabınızdan video yayınlayacağınız zaman bu videoyu HD formatına dönüştürerek yayınlamayı sağlar.

Facebook' ta izelediğiniz videoların görüntüleri bozuk mu? Yani kalitesiz ve bulanık mı görünüyor? Durumdan rahatsızsanız o zaman HD özelliğini açınız.

Uyarı! Videoları HD formatında izlediğinizde daha fazla internet tüketecektir. Aynı zamanda hızlı internet bağlantısı da gerekebilir. Hızlı dediysek normal bir hızdan bahsediyoruz. Bazı operatörlerin (Türk Telekom, Turkcell - Bimcell, Vodafone) bazı yerlerde internet hizmeti yetersiz olduğundan iyi bir bağlantı isteyebiliyor.

Videoları izlerken sorunla karşılaşırsanız Android' de mobil veriyi kapatınız. iPhone' da hücresel ayarı ve wifi yani kablosuz internet bağlantısı ile deneyiniz. 

HD' yi açtım ama video kalitesi yine düşük? Bu sorun ya atılan video kaynaklı olduğunu ya da ayarların henüz aktif olmadığı anlamına geliyor. Bu gibi durumlarda Facebook oturumunu kapatıp yani çıkışa atıp tekrar girip kontrol ediniz.

Facebook video HD yapma ayarları

Video ayarlarını yapma: Video ayarlarını cep telefonu üzerinden yaptık. Bu ayarları bilgisayar üzerinden de yapabilirsiniz.

Facebook video hd açma ayarları için Facebook uygulamasından "Ayarlar" bölümüne giriniz. "Hesap ayarları" sonra "Videolar ve fotoğraflar" bölümünden ilgili ayarları yapabilirsiniz.

Facebook video kalitesini açma HD ayarlarıFacebook video kalitesini açma Facebook video hd açmavideolar donuyor

Video donuyor veya açılmıyorsa HD seçeneğini kapatınız. Facebook sorunları için destek hattından yardım alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:39
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri