Google’dan Nesnelerin İnterneti İçin Android Tabanlı Yeni İşletim Sistemi Geliyor

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Teknolojinin durdurulamaz hızla geliştiği şu günlerde, internet’in kullanım alanı ve önemi de aynı hızda artmaya başladı.

Sponsorlu reklam

Hemen hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonlarımızdan veya yeni yeni alışmaya başladığımız akıllı saatlerimizle sürekli internetle bağlantımızın olduğunu düşünürsek, dünyanın büyük bölümünün her an internete bağlı yada daha doğrusu bağımlı olduğunu söylemek mümkün.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Durum böyle olunca da, kullandığımız diğer elektronik aletlerin de akıllanıp, onlara erişim sağlayabilmemiz için internete ihtiyaçları oluşuyor. İşte tam bu noktada ortaya çıkan “nesnelerin interneti” ile bunu kısa süre içerisinde yaşayacağız.

Sponsorlu reklam

nesnelerin-interneti-2

Google, 32MB ve üstü RAM’e sahip nesnelerin internetine yönelik geliştirdiği (büyük ihtimalle) Android tabanlı kod adı Brillo olan yeni işletim sistemini Google I/O 2015 konferansında duyuracak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Buzdolabından mikrodalga fırına, kahve makinesinden akıllı bardağa kadar günlük hatta kullandığımız hemen hemen her nesnede yer alacak bu özellik sayesinde, nesnelerin interneti ile hayatımız çok daha kolay hale gelecek.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak