Hata kodu 38 nedir?

blank

Windows bilgisayarda veya Android cep telefonda ara ara code 38 ya da diğer bir adı hata kodu 38 olarak görülmekte. Buna benzer hata kodlarının çözümü bizimle detayları paylaşmakta. Bu haberde bazı önerilere yer verdik.

teknik destek

Hata kodu 38 nedir? Bu hata alınan yere göre değişir. Yani bir Windows bilgisayarda bu hatayı alıyorsanız Code 38 hatası gibi bir uyarı gelir. Bunun dışında post cihazlarında şifre aşımı yapıldığının bilgisi olarak’ ta kullanılır. Aynı zamanda Android cep telefonlarda görülmekte.

Hata kodu 38 ne demek? Kısaca bu hata birden çok cihazlarda görülebilmekte. Sorunu analiz edebilmemiz için bizimle iletişime geçtiğinizde ekran görüntüsü ile detayları paylaşabilirsiniz.

Alt başlıklar (Müşteri hizmetleri)

Windows hata kodu 38

Windows bilgisayarda code 38 hatası çözümü: Her hangi bir aygıtı bilgisayara bağladığınızda örnek USB flash bellek, yazıcı, kamera, cep telefonu ve görüntü aktarıcı… aygıt sürücüsü önceki kopyasının hala bellek’ te olduğunu ve Windows’ un bu donanım için sürücü yükleyemiyor şeklinde hata vermekte. Hata 38 kodu ile aynı zamanda bilgisayar kilitleniyor. Klavye ve mause / fare çalışmayabiliyor.

Sorun kayıt düzenliyici de bozulma olmuş olabilir. Bunun dışında virüs kaynaklı ve kaldırılan bir dosya neden olmuş olabilir. Eğer donanımsal bir arıza yoksa nedenleri üzerinden öneri adımları deneyiniz.

Sistem geri yüklemeyi çalıştırıp sorunsuz bir tarihe geri dönüş yapınız. Güncel virüs programları ile virüs taraması yapınız. CCleaner tarzı programlar ile tarama yapıp onarınız. Farklı bir bilgisayardan kayıt düzenleyici kopyasını bilgisayara atınız. Tabi sizin dosyanın yedeğini alarak.

Sorun hala devam ediyorsa bilgisayarda kullandığınız işletim sistemi sürümü (Windows 7, Starter, Windows 8.1, Windows 10 Home, Pro) tespit ettikten sonra Windows cd’ si varsa yoksa cd ya da usb flash bellek’ te ayı sürümü atıp ve bilgisayar açılışında örnek usb seçilerek, flash disk üzerinden Windows onarımı yapınız.

Hata kodu 38 nedir?

Android hata kodu 38 çözümü

Android telefondan mesaj gönderirken veya mesaj alırken arada bir Android hata kodu: 38 olarak sorun yaşanabiliyor. Mesaj atarken hata alınabiliyor. Telefonun kendi yazılımı ile bağlantı sırasında da bazen hata alınabilmekte. Örnek Samsung Kies. Tabi diğer markalarında kendi programları bulunmakta. LG, Sony, HTC, Huawei, Asus Zenfone, Nexus ve dahası…

Hata kodu 38 Android telefonda yapılması gereken sıfırdan ROM yüklemek. Bu sorunun nedeni ROM kaynaklı. Genelde Root yapılmış cihazlarda ve farklı ROM’ lar kullanılan cihazlarda görülmekte. Yüklenecek ROM orjinal olmasına özel gösteriniz. Ve sorunsuz bir yazılım olması! Odin programı kullanılabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!