Hesabınızla artık TikTok’ a giriş yapamayacaksınız

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Hesabınızın, topluluk kuralları’ nı ihlal ettiğine ve tekrar kullanılmayacağına karar verildi. Hesabınızla artık TikTok’ a giriş yapamayacaksınız. Verilerinizi indirin uyarısı alanların bir ümit hesap açılabilir mi sorusunu duyar gibiyiz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

TikTok topluluk kuralları diğer sosyal medya platformlarında da olduğu gibi oldukça hassas bir konudur. Topluluk kurallarının birkaç kez ihlal edilmesi sonucunda hesaba engelleme ya da kısıtlama uygulanır. Fakat bu ihlalin sürekli ve düzenli olarak yapılması sonucunda TikTok tarafından hesap tamamen kapatmaya gider.

Aslında diğer sosyal medyadaki topluluk kurallarıyla benzerdir. Bu kurallara dikkat edilmesinin amacı da TikTok içerisinde daha rahat hareket etme ve kişilerin dilediği gibi video paylaşmasıdır. Videolara gelen geri bildirimler kişiyi rahatsız edici düzeyde olmaz. Bu da topluluk kurallarına aykırı bir durum olduğu için kişiler dikkat etmektedir.

TikTok tekrar kullanamayacaksın uyarısı

Kural ihlali sonucunda kişilere ilk olarak uyarı gelir. Bu ihlal başkalarına yapılan saygısız, aşağılayıcı ve ırkçı söylemler olabilir. Ya da cinsel içerikli, yasal olmayan maddelerin tanıtımı ve satışı, küfürlü konuşmaların olduğu videoların paylaşması sonucunda da topluluk kuralları ihlal edilir. 18 yaşını geçmemiş kişilerin TikTok üzerinden canlı yayın yapması da topluluk kurallarına aykırıdır. Bu gibi durumlarda kişilerin hesapları şikayet edilir. TikTok hesapları inceledikten sonra uyarı verir. Hala hesap şikayet almaya devam ediyorsa bu durumda bazı etkileşimlerin kısıtlaması yine uygulama tarafından yapılır. Bu şüpheli davranışların tekrar etmesi sonucunda da TikTok hesabı tamamen kapatılabilir.

Topluluk Kuralları İhlaliyle Hesabın Kapatılması TikTok’a artık giriş yapamayacaksınız bildirimi alan kişilerin hesabı tamamen kapatılmıştır. Bu da sürekli olarak topluluk kurallarının ihlali sonucunda gerçekleşir. Eğer kişiler topluluk kuralını çiğneyecek herhangi bir davranışta bulunmadıysa diğer hesaplar tarafından şikayete maruz kalması durumunda da hesap kapatılır. Bu gibi durumlarda ise e- mail üzerinden TikTok ile iletişime geçilmelidir. Burada kişinin hesabının neden kapatıldığını düşündüğüne dair uzun ve detaylı bir açıklama yapılmalıdır. Aynı zamanda kişi kendi fotoğrafını ek olarak eklemeli ve hesabının adını bir A4 kağıda düzgünce yazarak göndermelidir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

TikTok bu maili inceleyecek ve hesap üzerinden topluluk kurallarına aykırı bir paylaşım olup olmadığına bakacaktır. Eğer inceleme sırasında topluluk kurallarını ihlal eden bir gönderiyle karşılaşmazsa hesap yeniden açılır. Fakat hesaptaki gönderiler sakıncalıysa hesap yeniden açılmayabilir.

Hesabinizla artik TikTok
Hesabınızla artık TikTok’ a giriş yapamayacaksınız

TikTok’ a giriş yapamayacaksınız ne yapılabilir?

Artık giriş yapamayacaksınız hatası alanların acaba ne yapabilirim dediğini duyar gibiyiz. Hesap tekrar kullanıma açılabilir mi net bir şey diyemiyoruz. Lakin ihtimal var gibi duruyor.

Bu konu içerisinde yazacağımız öneriler çıkar mı tam bilemiyoruz lakin deneyerek bu seçeneklerden emin olmanız gerekiyor.

  • Ekrana itiraz etmeniz için bir bildirim butonu çıkma olasılığı var.
  • Ağların bir çoğunda sistemdeki bir arızadan dolayı yanlışlıkla uyarı gönderimi yaşandığı zamanlar olmuştur. Test için ertesi günü bekleyin.
  • Şüpheli durumuna düşen hesaplarda kimliğin doğrulanmasına göre bir ümit kullanıma açılır.
  • Size iletişim için bir alan açılmıyor ise, uygulamanın ? işaretine dokunup ve yardıma geçeceğiniz uygun bir seçeneğe dokunun.

Hesabın engeli ve alternatif testler

Bu ağın web üzerinden oturum açmaya izin verdiğini biliyorsunuzdur. Sistemdeki aksaklıklarda test için iyi bir yöntem olacaktır. Eğer erişim sağlanırsa, profil kontrolü ve ek oturum açmaya yönelik seçeneklerin açılmasını denemeniz gerekiyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Profildeki metin girilecek alanlarda düzenleme yapılması kısıtlandığında biz buna yaptırım olarak görüyoruz. O zamanda uygulamadaki rapor edeceğiniz seçeneği kullanabileceksiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.