Instagram yorum sınırı kaldırma mümkün mü?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Instagram yorum sınırına ulaşması sebebiyle yorum özelliği geçici olarak durduruldu yazan bir bildirim aldınız mı? Yorum sınırı kaldırma için sözde yöntemlere dikkat edin.

Teknoloji destek

Hiç denk geldiniz mi bilmiyoruz ama biz farklı bir sebepten ötürü bu başlıktaki sorunla karşılaştık. Esasında her uygulamanın bir işlem sınırı vardır. Yorumda, beğenide ve takipte.

Denk geldiğimiz alanlardan biri ‘investing yorum sınırı’ uyarısıdır. Bir iki yorumla bu uyarıyı alanlar oluyor. Bunun sebebi şüpheli davranış algısıdır. Uygulamaların güvenlik yapılandırmasındaki hassaslık ayarına bağlı olan bir durumdur.

Instagram yorum sınırı nasıl kaldırılır

Yorum sınırı kaldırma, Instagram dahil bir çok ağ için aranan kelimelerde biridir. Sık aranan anahtar kelime sıralamasında yer almıyor ama dikkat çekecek kadar arandığını söyleyelim. Uygulamaların yorum yapmanıza yönelik bir işlem limiti sınırlaması vardır. Buna nadir denk gelenler oluyor. Neden nadir dediğimizse genelde reklamla yönelik faaliyetlerde karşılaşılır. Birde bot yorum kullanımlarında. Bunun dışında karşılaşanlar gerçekten ya çok önemli bir yapılandırma içerisinde ya da spam faaliyetlerinde yer alıyor.

Instagram yorum sınırı kaldırma şeklinde herhangi bir işlem bulunmamakta. Bot sistemler ve çoklu kullanımlarda bu şekilde kullanım şekilleriyle karşılaşmanız mümkündür. Yardımcı araçların kullanımlarıyla da karşılaşırsınız. Lakin bu yöntemlerin bir çoğunun sonunda hesabın kapatılmasına sebep olacak şekilde kullanıma sahiptir. En zararsız kalanı ise belli bir güne kadar yorum yasağı uygulanması.

Yorum sınırı kaldırma seçenekleri

Yukarıya eklediklerimizi okuduğunuzda yorum sınırını kaldırma diye bir seçeneğin olmadığından bahsettik. Lakin farklı sebeplerle başlıkta ve açıklamasında yazan metinle karşılaşanlar oluyor. İşte bunlarla karşılaşanlara yönelik atılacak adımları bu başlık altında toplayacağız.

Kullanımlarda tehdit olarak algılanan kullanıcılara yönelik engellemelerde böyle metinlerle karşılaşıyoruz. Bir nevi yapılan şeyin tekrarının yapılmaması adına verilen bir tepkidir. Bizde buna sebep olan nedenlerin ufak bir listesini aşağıya ekleyeceğiz.

 • Sürekli peş peşe yapılan yorumların anlık işlem limitine denk gelmesi.
 • Şüpheli şekilde görülen kullanımlara yönelik kısıtlama.
 • Çoklu kullanımların sergilenmesi. Aynı anda farklı cihazlarla hesap kullanımları.
 • Ağın uyguladığı işlem limit sınırı.
 • İP’ nin engellenmesi. Bu bazen cihazın engeline yönelikle kısıtlamalarla sonuçlanıyor.
 • Telefon veya uygulamaya yönelik uygulayacağınız işlemler vardır.

Yukarıdakilere ve daha başka nedenlere yönelik denenecek yöntemlerin bir kısmını aşağıya ekliyoruz.

Geçici uygulayacağını seçenekler

 • WiFi üzerinden işlem yapanlar farklı bir internetle ya da modemini yeniden başlatarak denemelerini öneriyoruz.
 • Cihazla ve bilgisayarla ayrı ayrı deneyin.
 • Hesabınızın oturumlarını çıkışa atıp yeniden giriş yapın.
 • Hesabınıza bağlı web siteleri ve uygulamalarından önemsiz gördüğünüz veya bilmediklerinizi araştırıp bağlantısını kesin.
 • Uygulamanın önbellek ve verilerinin temizlenmesi belki işe yarar.
Uygulamaya yönelik temizleme ve cihazdan işlemler

Android için “Uygulamalar” başlığına girip Instagram seçeneğine dokunmalısınız. İçeriğinde önbelleğin, verilerin ve güncellemelerin silinmesine yönelik temizlik seçeneklerinin çalıştırılması yeterli olacak. İşlemlerden sonra tekrardan oturum açmanız gerekecektir.

iPhone içinde genel içeriğinde sıfırla aktarda yer alan ağ ayarının sıfırlanması yeterli olacak.

instagram yorum siniri
Instagram yorum sınırı kaldırma mümkün mü?

Not: Instagram tarafında herhangi bir engelin olup olmadığını araştırmadan her adımı denemeyin. Belki geçici arıza gibi bir durumla karşı karşıyasınız.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir