iPhone 11 çok büyük bir wifi desteği alacak

media 5568

iPhone 11 özellikleri için tahminler başladı. Yeni iPhone büyük bir wifi desteğiyle gelecek. Apple yeniden büyük karlar için 2019 yılı içerisinde bazı değişimlere gidebilir.

teknik destek

İlk olarak bir Wall Street Journal raporu; iPhone XR’ nin hayal kırıklığına uğratan satışlara rağmen kirazdan ikinci bir ısırık alacağını ve üç arka kameralı amiral gemisi olan cihazın 2019 serisini yönettiğini iddia etti. Şimdi ise bir analistin raporu; yeni nesil iPhone cep telefonlarının, evde ve yoğun nüfuslu alanlarda daha iyi performans vaat eden yeni bir Wi-Fi teknolojisinden faydalanmasını önerdi.

  • 5G özelliğinin bulunup bulunmayacağı
  • Arka kamera sayısı
  • Yeni bir tasarıma sahip olup olmayacağı

Şu an için diğer büyük soru işaretleri. Ancak iPhone 11 modelinin çok daha kapsamlı özelliklere sahip olacağı kesin olarak söylenebilir. Apple firması artık yeniden kar elde etmek istiyor.

iPhone 11 çok büyük bir wifi desteği alacak

iPhone 11 hangi wifi sürümünü kullanacak?

Bir CES özet raporunda Barclays analisti Blaine Curtis ( 9to5Mac aracılığıyla ), iPhone 2019’un en yaygın wi-fi 6 olarak bilinen en yeni Wi-Fi 802.11 ax standardından yararlanacağını söyledi. Bu, mevcut Wi-Fi 5’in yerini alacak (veya 802.11ac). Aslında wi-fi 6 olarak bilinen bu sürüm daha birçok özelliği de kendi içerisinde barındırıyor.

  • Verimli veri kodlaması
  • Daha iyi ağ verimliliği
  • Daha iyi cihaz batarya ömrü sayesinde % 40 daha yüksek veri hızları sunma konusunda da dikkat çekiyor.

İkincisi, bir ağ tarafından kullanılmadığında wi-fi uyku moduna geçebiliyor. Şöyle bir toparlamak gerekirse wi-fi 6; daha büyük hız, daha fazla çekim, daha fazla kapasite, düşük gecikme süresi, daha yüksek güvenlik ve bir ağa daha hızlı ilk bağlantı vaat ediyor.

iPhone 11 hangi wifi sürümünü kullanacak

iPhone 11 piyasada bulunuyor mu?

İPhone 2019 serisi geldiğinde, Wi-Fi 6 özellikli modemler ve yönlendiriciler mevcut olmalıdır. Bazı örnekler CES 2019′ da gösterilmiş olmasına rağmen, standart hala sonuçlandırılmadı. Ayrıca maalesef ki piyasada hiçbir cihaz mevcut değil.

Wi-fi 6 teknolojisi, bu yılki iPhone cep telefonlarında 5G modem eksikliğini de telafi edecek. Apple’ ın 2020 modellerinin 5G ile kullanılabilmelerine kadar beklemeniz gerekiyor. Tüm bu vaatler, Apple takipçileri tarafından son derece dikkatle takip ediliyor. 5G teknolojisini kullanmayan iPhone modelleri; bu tarz küçük özellikler kazanarak arayı kapatmaya çalışıyor.


Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 19:51

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın