iPhone' da Twitter video izlerken ekran kapanıyor

iPhone' iOS 13.3 güncellemesinden sonra Twitter' da video izlerken 20 saniye sonra ekran kendi kendine kararıyor ve 30 saniye sonrasında ekran kapanıyor. Çoğu kullanıcı durumdan rahatsız.

iPhone' da Twitter video izlerken ekran kapanıyor
müşteri hizmetleri

Apple' ın sık yaptığı güncellemelerden sonra bazen bazı sıkıntılar çıkabiliyor. Buna birde uygulamalara gelen istenmeyen özelliklerde eklenebiliyor. Yakın bir zamanda iOS 13.3 veya 13.3.1 güncellemesinden sonra Twitter' da video izlerken ekran kapanıyor sorunu ortaya çıktı. Peki bu sorun mu yoksa gelen bir yenilik mi sizin için inceledik.

Twitter video izlerken 20 saniye sonra ekran kararıyor ve 30 saniye sonra ekran kapanıyor. Yani video seyrederken 30 saniyeye girdiğinizde direk ekran kapanmakta.

Twitter video izlerken ekran kapanma sorunu

Anladığımız kadarıyla iPhone' un bu ağda video izlerken sanki bir şey yapmıyormuş gibi algıladığı sonucuna vardık. Gelen sürümle ortaya çıktığını düşünüyoruz. Başka bir uygulamada bu durumla karşılaşmadık. Örnek Facebook' ta ve Instagram' da video açtık ve her hangi bir sorun çıkmadı.

Aşağıdakiler geçici olarak şimdilik kullanacağınız bir yöntem olabilir. Ya da uygulamanın geliştiricisine sorunu iletebilirsiniz. Bize göre yeni iOS sürümden veya sürümlerinden sonra ortadan kalkabilir.

Twitter video otomatik ekran kapanma çözümü

Bu durum iPhone' da ortaya çıkıyor ve incelediğimizde yukarıdaki verdiğimiz zaman değerleri iPhone' un otomatik kilit için ayarlanan saniyesiyle aynı. Bizde bu saniyeyi değiştirip 1 dakika yaptık ve sonuç dediğimiz gibi oldu.

İşlem için;

  • iPhone' un ayarlarını açın
  • "Ekran ve parlaklık" kısmına geçin
  • Otomatik kilitle işlem yapın.

Otomatik kilit süresi değişmiyor ise;

Düşük güç modunu açtığınız anlamına geliyor. Bunu kapatmanız gerekiyor.

  • Ekrana aşağıdan yukarıya doğru kaydırın
  • Altan açılanlarda pil işaretine dokunun
  • İşlem gerçekleşti tekrar saniye bölümüne dönün.

İsterseniz ekran otomatik kapanmayı daha uzun dakika olarak ayarlayabilir veya asla seçeneğiyle ekranın kapanmasını engelleyebilirsiniz.

iPhone' da Twitter video izlerken ekran kapanıyorTwitter video izlerken ekran kararıyorTwitter video izlerken ekran kapanıyorTwitter video izlerken ekran kapanıyor iphone

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 18:32