LG G5 İçin Önemli Bir Özellik Ortaya Çıktı!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Güney Koreli teknoloji devi LG, 21 Şubat’ta tanıtımını yapacağı yeni amiral gemisi LG G5 modeline yönelik oldukça önemli bir bilgi daha paylaştı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Milyonlarca akıllı telefon meraklısının heyecanla beklediği MWC 2016 (Mobil Dünya Kongresi)’ne sayılı günler kala, muhtemelen tanıtılacak cihazlar arasında en çok konuşulacak akıllı telefonlardan olacak LG G5 modeline yönelik bilgiler de bir bir açığa çıkmaya başlıyor.

MWC 2016’daki en büyük rakibi olacak olan Galaxy S7 serisiyle detaylı özellik karşılaştırmasını yaptığımız “Samsung Galaxy S7 ve LG G5 Özellik Karşılaştırması” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

Samsung‘un kısa süre önce duyurduğu, S7 serisinin her zaman açık olan ekrana sahip olacağı bilgisinin ardından, LG tarafından paylaşılan yeni bilgide de LG G5 modelinin her zaman açık ekrana (always on display) sahip olacağı belirtildi.

lg g5 ekran

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

LG V10 modelinde kullanılan her zaman açık ikinci ekran yerine, G5’te tam ekranda aynı işlevi sunacak olan LG, kullanıcıların bu konuda endişe duymasına sebep oldu. Malum Samsung, cihazında enerji konusunda oldukça avantajlı olan AMOLED ekran kullanırken, LG ise enerji tüketimi konusunda pek te iyi olmayan LCD ekranı kullanıyor.

Elbette teknoloji devinin testlerini yapmadan, kullanıcıların en önemli beklentileri arasında yer alan batarya ömrünü gözardı etmeyeceğini söyleyebiliriz. Ancak rakibinin amiral gemisine göre LG G5 modelinin batarya kullanım süresinin nasıl bir farklılığı olacağını merakla bekliyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak