Nokia X’e Nova Launcher ya da Farklı Bir Başlatıcı Nasıl Kurulur?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nokia’nın Android işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon tecrübesi Nokia X şubat ayında düzenlenen MWC 2014 etkinliğinde duyurulmuştu. Giriş seviyesi akıllı telefon temelde Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışmasına rağmen, cihazda yer alan başlatıcı Windows Phone’a kullanım deneyimini daha fazla yansıtmaktadır. Halihazırda Çin’de satışta olan telefonun önümüzdeki haftalardan itibaren uluslararası arenada boy göstermesi bekleniyor. Ülkemizde de satışa sunulacak telefonda tam bir Android deneyimi yaşamak istiyorsanız daha doğrusu Android ekosisteminde yer alan ve aşina olduğumuz bir başlatıcı yüklemek istiyorsanız alt bölümde yer alan yükleme talimatına göz atabilirsiniz.

teknik destek

Yükleme talimatına geçmeden önce dilerseniz Nokia X’in temel özelliklerini hatırlayalım; 4 inçlik 800×480 piksel çözünürlüğünde ekran, 1GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemci, Adreno 203 GPU, 512MB RAM, 4GB depolama, microSD kart giriş, 3MP arka kamera ve 1.500mAh kapasiteli pil.

Alt bölümde yer alan yükleme talimatında Nova yerine farklı bir başlatıcıyı da yine bezer yöntemle yükleyebilirsiniz.

1. Adım: Buradan Nova Launcher uygulamasını indirin ve Nokia X’in dahili depolama birimine transfer edin.

2.Adım: Telefon üzerinde Ayarlar> Güvenlik bölümünde yer alan “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini etkinleştirin.

3. Adım: Nokia X’in dosya yöneticisini kullanarak cihazın depolama bölümüne transfer ettiğimiz Nova Launcher uygulamasını bulun. Tıklayarak yükleme işlemini başlatın.

4. Adım: Yükleme işlemi sonrası “Aç” seçeneğini tıklayın. Dilerseniz açılan pencerede “Her zaman”kısmını seçerek Nova Launcher’ı varsayılan başlatıcı olarak ayarlayabilirsiniz.

install_Nova_x

kaynak: androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir