Samsung Galaxy S5, HTC One M8, Galaxy Note 3, LG G2, Nexus 5 Benchmark Testi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2014 yılı amiral gemisi telefonlar Samsung Galaxy S5, HTC One M8 Snapdragon 800’ün overclok yapılmış versiyonu Snapdragon 801’i kullanıyor. Peki bu işlemci ve bu telefonlar geçtiğimiz yılın amiral gemisi telefonlarına ne kadar fark atıyor?

teknik destek

Bu sorunun cevabını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz fakat benchmark yazılımlarının güvenilirliği ve kullanıcı deneyimi açısından bir fikir vermeyeceğini de sorgulamak gerekmekte.

Videoyu izledikten sonra bu test ve benchmark yazılımları üzerine söyleyeceklerimiz var.

SSSDRMp9t5Y” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Yapılan benchmark testi Quadrant’ta saf Android yüklü Nexus 5 diğer telefonlardan çok daha düşük puan almakta. Burada sorgulanması gereken 2 konu var.

  • ya yapılan benchmark yazılımında bir tutarsızlık var; aynı CPU aynı GPU ve aynı RAM’i kullanan telefonlar birbirlerinden bu kadar farklı sonuç alamazlar; yada
  • Saf Android yüklü Nexus 5’in aldığı değer doğru ve diğer değerler üreticiler tarafından şişirilmekte olan bir yazılımdan fazlası değil.

Bu konuda siz değerli okuyucularımızın görüşlerini oldukça merak etmekteyim. Diğer telefonlardan %50 daha fazla RAM gücüne sahip (Snapdragon 800’lü) Note 3’ün bu testlerde daha başarılı olmasını beklemez miydiniz? Yorumlarınız ile yazılarımıza destek verirseniz teşekkür ederiz.

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!