TCL TV uygulama yükleme sorunu (yüklenmiyor)

Mustafa Kemal Erdem
Yazar Mustafa Kemal Erdem 5 Minimum Okuma
How to install APK on TCL Android TV

TCL TV uygulama yükleme, Uygulamalar adlı alandan yer alan “Daha fazla uygulama” (Get more apps) ya da Google Play yazılı alandan yapılmakta. Lakin, zaman zaman TCL Android TV uygulama yüklenemiyor sorunu yaşıyoruz. Örnek, uygulama indirilemedi hatası şeklinde karşımıza çıktığı oluyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Haberde önce, TCL Smart TV uygulama yükleme nasıl yapılır genel bir açıklamaya yer vereceğiz, sonrasında TCL TV uygulama yüklenmiyor hatasını ele alacağız.

TCL TV uygulama yükleme

TCL uygulama yükleme, televizyonun ana ekranındaki kısayol seçenekleri kullanılarak ulaşılan menü içerisinden yapılmakta. Tabi arayüzün alacağı güncellemelere göre oluşan başlıklar değişecektir. Belki, bazı TCL Smart TV modellerinde bazı menülerin İngilizce olacağınız düşünüyoruz. Şimdi böyle olan modellerin bir süre sonra alacakları yazılım güncellemeleri ile, içeriklerdeki İngilizce seçeneklerin Türkçe olacağını belirtelim.

  • Google Play hizmetini çalıştırın.
  • Daha önce bir Google hesabı tanımlamadıysanız, Gmail hesabınızla oturum açın.
  • Yüklemek istediğiniz uygulamayı arama alanına yazarak aratın.
  • Uygulamanın üstüne gelip onay tuşuna basın.
  • Uygulama veya oyun yükleme sırasında, internet bağlantısına göre yavaşlamalar yaşanacaktır.
TCL TV uygulama yukleme sorunu 1
TCL TV uygulama yükleme sorunu

TCL TV uygulama yüklenmiyor

TCL TV uygulama yüklenemiyor sorunu, kullanıcıdan kullanıcıya değişken bir durumdur. Üründe herhangi bir yazılım sorunu oluşmuşsa, fabrika ayarlarına veya yazılım güncelleme ile sorun çözülür. Lakin, kullanıcısı ile alakalı sorunlarında oluşması mümkün. Belki, kullanıcının pek teknoloji ile arası yoktur. Bu başlığımızla, TCL Android TV uygulama yükleme sorununa yanıt bulacağız.

TCL televizyonda uygulama kaynaklı sorunlar

Uygulama genelde Google Hizmetleri ile ilgili veya Google Play’ la ilgili problemleri kapsamakta. Tabi sonradan kurulan herhangi bir uygulamanın sorun çıkarma olasılığı da bulunmakta.

Google Play hizmetinin önbellek temizliğini yapın. Ürünün ayarlarında bir önbellek ve veri temizliği varsa bunu da çalıştırın.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TCL TV uygulama yükleme işlemlerinde karşılaştığınız problemin hata kodu bulunuyorsa, Google aracılığı ile bir çözüm bulamaya çalışın.

Televizyonun tarih ayarının yanlış olması

Hemen hemen tüm akıllı cihazlarda, tarih yanlış olduğu zamanlarda bir dizi sorun yaşanır. Örnek internete bağlanamaz veya internet var ama bağlanmıyor sorunu yaşanır.

Tarih ayarını kontrol edin.

TCL televizyonda boş alan olmaması

TCL TV yetersiz boş alan olmamasından dolayı, uygulama ve bir çok işlemde sorun yaşarsınız. Örnek aşırı yavaşlama ile karşılaşırsınız.

Yeterli depolama alanı yok veya var dahi olsa, televizyonda yüklü olan lüzumsuz uygulamaların kaldırılmasını öneriyoruz.

TCL TV İnternet bağlantısı sorunu

TCL TV internet var ama bağlanmıyor ya da yavaşlama görüldüğü durumlarda uygulama sorunları yaşanır. Bu bazen internetin yavaşlaması, bazen DNS sorunlarını işaret eder.

Modeminizi kapatıp bekletip açın. Duruma göre elle DNS tanımlarsınız. Tabi alternatif internet bağlantı testinden sonra.

TCL televizyona yazılım yükleme

Ürünlerin yazılım konusunda net bir bilgiye sahip değiliz. Lakin, yazılım güncellemelerinde uygulayacağınız işlem son derece basittir: ayarlara girin ve güncelleme ile başlayan seçeneği bulun. Tabi sıfırdan yazılım kuruluma yönelecekseniz, ilgili ROM’ u internetten veya geliştiricisi kanalı ile ulaşıp, flash belleğe atarak gerekli adımları izlersiniz.

Yukarıdaki bilgiler, genel Android televizyonları içermekte ve modelden modele değişkendir. Bundan dolayı, ürün geliştiricisinin resmi destek hizmetini aramanızı öneririz. https://www.andronova.net

TCL TV uygulama yukleme sorunu 2
TCL TV uygulama yüklenmiyor

TCL markasını tanıyalım

TCL Corporation, Çin menşei çok uluslu olarak bilinen elektronik şirketidir. Ülkemizde pek bilinmeyen bu marka, TV, uydu alıcı, mobil cihazlar, beyaz eşya, klima ve bazı küçük ev aletleri üreten bir şirkettir. Yanlış hatırlamıyorsak, ürünlerini kendileri tasarlar, geliştirir, üretip satışa çıkarır. Bundan 13 yıl önce, en büyük elektronik üreticileri arasında 25. oldu. 10 Yıl öncede, pazar payına göre sanırız 3. büyük TV üreticisi olarak gündeme geldi.

TCL şirketinin piyasaya sürdüğü ürünler arasında kâğıt kalitesine yakın ekran deneyimi sunduğu belirtiliyor. TV, tablet ve telefon olarak, Türkiye pazarına yönelik önemli atılımları olacak gibi duruyor. Hali hazırda ülkemizde satışta olan ürünleri, kalite açısından bakıldığında, fiyat olarak gayet uygun görülmekte. Tabi zamanla bu değişecektir. Örnek, Xiaomi markasının ülkemizdeki politikası böyle oldu. Bir süre, ürünlerini uygun fiyatlarda bu pazarda satışa çıkardılar. Sonrasında yavaş yavaş fiyat artırımına gittiler. Normalde doların çıkışı fiyatları etkilese de, markanın kaliteli modelleri ucuza sattığı söylemi yavaş yavaş kayboldu gibi.

TCL TV uygulama yükleme sorunu ve ürün marka tanıtımı yazımız buraya kadar.

Sıradaki: Vodafone TV kendi kendine kapanıyor

Takip etmek:
Uzun yıllar teknolojiyle ilgili bir çok alanda çalışmış ve çalışma alanı ile ilgili gelişmeleri yakinen takip eden biri.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir