Vodafone TV kendi kendine kapanıyor açılmıyor mu?

Andronova
Yazar Andronova

iPhone telefondan film açar açmaz Vodafone TV kendi kendine kapanıyor sorunu son bir aydır yaşanıyor. Android televizyondan denediğimizde herhangi bir problem yaşamadık.

Teknoloji destek

Zaman zaman akıllı cihazlara yönelik öğretici makaleler yayına alıyoruz. Bir çoğundaki yöntemlerin zamanında tarafımızca denendiğini söyleyelim. Kesin şekilde çözüm sunduğuna yönelik bir iddiamız yok ama bir çok yöntemde yapılanlar deneme amaçlıdır.

Geçen aydan beri karşılaştığımız bu sıkıntının daha eski olup olmadığını bilemiyoruz. Lakin neden Vodafone TV kendi kendine kapanıyor olası bir sebebini biliyoruz.

Dün destek birimine bağlandık ve yanıt almak için 2-3 müşteri temsilcisi ve bir kaç kez de yanıtsız görüşme sonlandırıldı. Sonuçta ise destek hizmeti veren kişilerin pek bu konularla ilgili bilgilerinin olmadığını görüyoruz.

Vodafone TV neden kendi kendine kapanır?

Vodafone TV kendiliğinden kapanıyor sorununda temel sebep dün aradığımız bir destek birimi görevlisinin konuşmaları ile anladık. Şirket bedava kullanım verdiği bazı kullanıcılara yönelik hediye kullanımı sonlandırdığından doladı yaptıkları çalışmanın aksaklık çıkarma olasılığı var. Yani bu hizmet normalde taahhüt şartlarında yer alıyorsa büyük ihtimal bu değişimden sebep yaşanıyordur.

Görüşmede artık sözleme veya kampanya şartlarında ücretsiz kullanım sunulmamış müşterilerin ücretli olarak kullanmaları gerektiğinden bahsettiler. Lakin bizde sadece iOS cihazlarda böyle olduğunu mu belirtmemize karşın düzgün bir yanıt veremediler.

Normalde iPhone kullanımlarında canlı yayını izlememde sorun yok ama içeriğinde yer alan sinema filmleri açılmamakta. Acaba cihazdan mı diye düşünüp uygulamayı yeniden kurduk. Sonrasında iPad ve başka iPhone’ la denedik durum aynı olduğunu gördük. Film açtığımda kendi kendine kapanıyor ya da film açmaya çalışırken kapatıyor.

Vodafone TV kapanma sorununda çözüm önerileri

İçerikte hem uygulama kendi kendine kapanması hem de film izlerken kapanmasına yönelik çözüm önerilerine yer vereceğiz. Benzeri sebeplerden ötürü bir çok uygulamanın kullanımlarında aksaklıklar yaşanır. Bu bazen işletim sistemlerindeki uyum sorunundan da kaynaklıdır.

Vodafone TV kendiliğinden kapanıyor ise;

  • Telefonun yeniden başlatılmasından sonra farklı bir iOS ve Android cihazlardan deneyin.
  • Oturumunuzu çıkışa atın ve sonrasında tekrardan oturum oluşturun. Duruma göre tüm cihazların çıkışa atılması gerekir.
  • Güncelleme aldıktan sonra yaşanmışsa önceki bir TV sürümünü kurarak deneyin.
  • Telefonun tarihinin doğru olduğundan ve yeteri kadar boş alana sahip olduğundan emin olun.
  • Telefondan uygulamalardaki alandan yapılacak bazı işlemler olacak bunların teker teker denenmesi gerekiyor. Bunu da yazı devamında bulacaksınız.

TV sorununda telefondan yapılacaklar

  • Kaldırıp yeniden kurulması,
  • Önceki versiyonların denenmesi,
  • Sonrasında uygulamalar denilen bölüme girip, Vodafone TV yazına dokunup, içerisindekilerden önbellek ve sonrasında güncelleme kaldırmanın çalıştırılmasını öneriyoruz.
  • Aynı işletim sistemine sahip olan telefonlarda sadece bir telefonda sıkıntı varsa yüklü olan diğer uygulamaların kaldırılması veya fabrika ayarına döndürülmesi gerekiyor.

Boş alanın olduğunu söyleyenlere uyarı olarak cihazda yer olması yeterli değildir. Kullanılan işletim sisteminin ve uygulamaların rahat hareket etmesi adına daha fazla alana ihtiyaç olunur.

Vodafone TV kendi kendine kapanıyor hatası için aklımıza gelenleri yukarıya ekledik. Yine denenecekler var ama bunların yeterli olacağını düşünüyoruz.

Vodafone TV acilmiyor
Vodafone TV kendi kendine kapanıyor açılmıyor mu?

Televizyonda Vodafone TV açılmıyor mu?

Vodafone TV açılmıyor sorununda yukarıda mobil cihazlarla örnek verdik. Şimdide Smart TV kullanıcılarını ilgilendiren olası sebepleri anlatacağız. Sonrasında yine çözüm getirecek adımları ekleyeceğiz.

Yukarıdakilerin bir çoğu bu başlık içinde geçerli olduğunu belirtelim. Biz Philips televizyon kullanıyoruz ve işletim sistemi Android. Lakin Samsung’ un ve LG’ nin bir çok modelinde kendi sistemleri kullanılmakta. Bundan dolayı şu an aşağıya ekleyeceklerimiz modellere göre değişecektir.

TV ayarlarında uygulamaların bulunduğu bölüm veya veri temizlemeye yönelik seçenekler var. Buradan önbellek temizliğinin yapılması gerekiyor. Tabi ağ sıfırlaması da öneriler arasında. Lakin modellere göre değişen bölümler olduğundan dolayı örnek bir içeriğimizi aşağıya bıraktık.

Vodafone TV açılmıyor hatası çıkanların genelde yapılacakları yukarıya sıraladık. Baktınız belli başlı cihazlarda sorunlu çalışıyor o zamanda ilgili yerin müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Şikayet kaydı bırakmaya çalışın. Önce açmamak adına sizi ikna etmeye çalışacaklar lakin ısrarla kayıt açtırın.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir