Halkbank Dialog hediyeler uygulaması virüsü

Halkbank Dialog hediyeler uygulamasını Play Store' den indiren tüm müşterilerimize çeşitli hediyeler hemen indir sende kazan tiny. ie/halkbankdialog +908505572082 nerenin numarası ve 08505572082 Halkbank dialog nedir ne işe yarar?

Halkbank Dialog hediyeler uygulaması virüsü
müşteri hizmetleri

Yine bir dolandırıcılık mesajı! Ara ara Halkbank tarafındanmış gibi gönderilen dolandırıcılık mesajına bir yenisi eklendi. Gelen SMS' de Halkbank Dialog uygulaması ile hediyeler dağıtıldığı yazmakta. Gönderilen mesaj içeriğinde uygulamayı telefonunuza indirmeniz için birde link verilmekte. İlginç olan ise bu verilen URL adresi Google Play mağazasında yayınlanmış bir uygulamaya yönlendiriyor.

Dialog hediyeler uygulaması

Halkbank Dialog hediyeler nedir? Gelen mesaj Google Play Store' den "Dialog hediyeler" uygulamasını açtırıyor. Uygulamanın yorumlar kısmında yer alan şikayetlerde dolandırıcılık için kullanılan bir uygulama olduğu yazılmakta. Bu tarz uygulamalara hala Google nasıl izin veriyor anlamış değilim. Yakın bir zamanda Google Play' da tespit edilen bir virüsün 21 milyona yakın Android cihaza bulaştığı açıklanmıştı. Google' da radikal bir karar alarak mağazada bir dizi önemli güvenlik adımları atmıştı. Anlaşılan hala güvenlik açıkları devam etmekte.

Halkbank Dialog hediyeler uygulaması nedir? 0850 557 20 82' den gelen virüslü SMS' i inceledik. Kullanılan link kısaltma adresi tiny. ie/halkbankdialog. Tıklandığında bu play.google.com /store/apps/details?id=com.dialhedi.dialoghediyeler adrese gidiyor.

Aşağıda buna benzer başka sahte Halkbank haberleride yer almakta. Yorumlarınızı bekliyoruz... 

Halkbank Dialog hediyeler uygulaması virüsüHalkbank Dialog virüsüHalkbank Dialog hediyeler uygulamasıHalkbank Dialog hediyeler nedir

UYARI: Sahte Halkbank Dialog hediyeler uygulaması resmi Halkbankasının bir uygulaması değil. Google Store mağazasına yerleştirilmiş Android telefonlara virüs bulaştıran dolandırıcılık için kullanılan bir uygulama. Yani Android virüsü diyebiliriz. 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 00:37
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Fatih Songür
Fatih Songür - 2 yıl Önce

Banada gönderdiler aynı mesajı o... çocuk lari

DİKKAT
DİKKAT - 2 yıl Önce

Dolandırıcı

Bu 08505572082 numaraya dikkat!
Bu 08505572082 numaraya dikkat! - 2 yıl Önce

Gelen SMS' e inanmayın ve şikayette bulunun.

Teknoloji haberleri