12.2-inç Ekran Boyutuna Sahip Galaxy Note Pro Ortaya Çıktı!

blank

Günümüzde her ne kadar 7 ve 8-inç kategorisinde yer alan tabletlere daha fazla rağbet olsa da, profesyonel kullanıcılar ve daha büyük ekran deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için de 10.1-inçlik tabletler oldukça ideal görünüyor.

teknik destek

Önümüzdeki yıl tablet kategorisinde daha fazla yer edinmek isteyen ve Apple ile bu noktada agresif bir rekabete tutunmak isteyen Samsung‘un daha büyük ekrana sahip çözümler ve AMOLED panellerle donattığı tabletler hazırlattığı artık biliniyor. Ocak ya da şubat ayında düzenlenecek uluslararası etkinliklerde ise bazı modellerin tanıtılması bekleniyor.

Galaxy Note serisiyle beraber S-Pen deneyimini tablet kategorisine dahil ederek önemli bir iş gerçekleştiren ve bununla beraber kurumsal yapılarda daha fazla tercih edilir olan Samsung’un halihazırda en büyük ekranlı tableti 10.1-inçlik ekrana sahip ve Güney Koreli üretici önümüzdeki dönem 12.2-inçlik yeni bir ekran boyutuna geçiş yapacak. Daha önce de belirttiğimiz üzere profesyonel kullanıcıları ve kurumsal yapıları hedef alması beklenen tabletin Samsung’un Güney Kore’de düzenlediği bir etkinlik esnasında resmen onaylandığı bildiriliyor. Hatta tabletin görüntüsü de ortaya çıkmış durumda.

Galaxy Note Pro olarak isimlendirilen tablet Galaxy Note 10.1 Edition modelinde olduğu gibi 2,560×1,600p çözünürlüklü LCD ekrana sahip olacak. Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile çalışacak cihazda 3GB RAM ve 9.500mAh kapasiteli pil yer alacak.

S-Pen kullanım deneyimine sahip olacak tablette henüz netlik kazanmasa da Snapdragon 800 işlemcisinin yer alması bekleniyor. Tabletin ağırlığının ise 750 gram olduğu bildiriliyor.

note-pro-back

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!