Adreno 430 GPU Performans Testlerinde Göründü!

Gelişen akıllı telefonlarla birlikte bu cihazların gücünü aldıkları işlemcilerin de savaşlarının kızıştığı son zamanlarda, Samsung’un aşırı ısınma problemi var dediği ve ardından LG’nin hayır yok dediği Snapdragon 810 işlemcisinin, aynı zamanda grafik işlemcisi Adreno 430’ya yönelik bilgiler gün yüzüne çıkıyor.

Andronova

Qualcomm’un Adreno 430 grafik işlemcisinin de yer aldığı 3D performans testinde Adreno 430 ilk sırada yer alırken, ikinci sırayı HTC One M8’de kullanılan kardeşi Adreno 330 ve üçüncü sırada ise ARM Mali-T760’ye sahip ve Adreno 420 kullanan Galaxy Note 4 ve bunu takip eden iPhone 6’nın kullandığı PowerVR GX6450 GPU aldı.

İşlemciler gibi, oyun performansı açısından önemli olan grafik işlemcilerinin de belirleyici etkisinin olduğu şu günlerde, akıllı telefonlardaki oyunların konsol grafiklerine yaklaştığına şahit oluyor.

Bakalım NVIDIA Tegra serisiyle bu savaşta, bilgisayarda olduğu gibi aktif rol oynayabilecek mi?

Testin sonucunu aşağıdaki görüntüden görebilirsiniz:

id404455

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.