Analiz Raporlarına Göre Xperia Z, 4.6 Milyon Satış Rakamına Ulaşmış Durumda

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Galaxy S4 lansmanını öne çektiği uzun süre gündemde yer edinmişti. Optimus G Pro’nun bir aylık sürede sadece Güney Kore’de 500 bin  satış elde etmesi ile Xperia Z cephesinden gelen satış rakamları her iki telefonunda Galaxy S4 ile sıkı bir rekabet oluşturacağına işaret sayılabilir.

teknik destek

HTC One cephesinde tedarik sıkıntıları baş göstermiş olsa da, telefonun kısa süre içerisinde birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor. HTC One’ın da 2013 yılında en fazla satan modeller arasında yer alması bekleniyor.

Optimus G Pro henüz uluslararası arenada bos göstermiş değil ancak mart başından itibaren satışa sunulan Xperia Z, analist raporlarına göre 40 günlük sürede 4.6 milyon satış rakamına ulaşmış olabilir. Elde edilen satış rakamını değerlendirecek olursak, Xperia Z’nin önemli bir başarı gerçekleştirdiğini ifade edebiliriz.

Elde edilen satış rakamlarında önemli rakiplerin henüz satışa sunulmaması da etken olarak gösterilebilir. CES 2013 etkinliğinin en iyisi olarak gösterilen Xperia Z, 5.inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Bravia Engine 2 destekli LCD ekrana sahip. 1.5GHz frekans hızında çalışan 4 çekirdekli S4 Pro işlemci, Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, 2.330mAh kapasiteli pil, 16GB dahili depolama birimi, 64GB’a kadar microSD kart desteği, su ve toz geçirmez yapı, Exmor RS sensörlü ve HDR video kaydına olanak sağlayan 13MP çözünürlüklü arka kamera ve Android 4.1.2 Jelly Bean telefonda öne çıkan teknik özellikler arasında yer alıyor.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın