Android 4.3 ile Gelen İzin Yöneticisi Nedir ve Nasıl Çalışıyor?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

önemli geliştirmeler ve yeniliklerin yer aldığını görüyoruz. Bunlardan bir tanesi de yeni sürümle birlikte artık uygulamalar üzerindeki yetkileri kontrol edebiliyor olmamız geliyor.

teknik destek

Yenilik sayesinde uygulamanın en son ne zaman kullanıldığını öğrenebiliyoruz ve söz konusu uygulamayla ilgili izin yöneticisinde dilersek uygulamanın kimi erişimlerini kısıtlayabiliyoruz. Bir örnek vermek gerekirse; kullanıcı dilerse Facebook uygulamasında sürekli açık olan “konum bulma” seçeneğini kapatabilir.

İzin yöneticisine erişim sağlamak için öncelikle uygulamasını cihazınıza yükleminiz gerekiyor. Türkçe dil desteği sunan uygulama “Uygulama çalışma ayarları” başlığı altında açılıyor ve aşağı kısımda “konum, kişisel, mesajlaşma ve cihaz” olmak üzere dört alt başlık sunuyor.

Alt başlıklarda herhangi bir uygulamayı seçerek açık ya da kapalı olan izinleri görebilirsiniz. Yine burada uygulamanın çalışma ayarlarını dilerseniz kısıtlayabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse (alt videoda yer alıyor); Galeri uygulamasını seçtiğinizde burada galeride yer alan kamera uygulamasını kullanıma kapatabilirsiniz.

Ya da Google+ uygulamasında hem konum hem de kameraya erişimi kapatabilirsiniz. Bunun yanında mesajlar uygulamasında “telefon et” erişimini kapatarak mesajlardaki arama iznine kısıtlama getirebilirsiniz. Daha fazla detay için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.,

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın