Android ses kesik kesik geliyor ya da uzaktan geliyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Android ses kesik kesik geliyor ya da uzaktan geliyor sorunu bazen donanım kaynaklı ise, bazende şebeke hatasından kaynaklı olabiliyor. Ama yazılım hatasından da olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Akıllı telefon altyapılarının en önemli iki markasından bir tanesi olan Android sisteminde, bazı durumlarda farklı model ve markalar olsa da, aynı sorunlar yaşanmaktadır. Android sisteminde meydana gelen en yaygın sorunlardan bir tanesi de, ses sorunudur. Ses sorunu, sesin boğuk ve cızırtılı gelmesinin yanında, daha uzaktan bir duyuma da neden olacaktır. İşin uzmanları tarafından geliştirilen çözümler sayesinde, Android sistemde ses sorununun çözümü gerçekleştirilebilir.

Telefondaki sesin cızırtılı gelmesi

Samsung marka telefonlarda daha çok yaşanan bu problemin çözülmesi için ayarlar kısmına girilerek arama ayarlarına ulaşmak gerekir. Arama ayarları seçeneğinin içerisinde ise parazit giderici seçeneğinin kapanmış olması gerekir. Bu sayede telefon görüşmelerinde karşıdan gelecek ses daha net bir şekilde duyulacaktır. Tabi kulaklıkta patlaklık yoksa…

Telefondaki sesin boğuk gelmesi

Cihaz üzerindeki ses çıkışlarından dolayı bazı durumlarda Android sistemlerin telefon konuşmaları boğuk şekilde duyulur. Genel olarak hoparlör kısmında biriken toz ve ufak parçalardan kaynaklı çözmek için telefonda iyi bir hoparlör temizliği yapılması gerekir. Bununla beraber boğukluk sorunu giderilmezse, cihazın ayarlarından ekolayzır seçeneğinin POP şeklinde değiştirilmesi gerekir. Yine patlaklık veya delik olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android ses kesik kesik geliyor ya da uzaktan geliyor

Telefonun ses duyarlılığı uzaktan gelmeye başladıysa

Android sisteme ait bir uzak ses sorunu başlanıyorsa, ayarlardan mobil veri kısmına girmek gerekmektedir. Ayarlarda otomatik olarak belirlenen MCC 286 bölümünün MNC 01 olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Genelde bu çözüm, sadece Turkcell kullanıcıları için çözüm sağlamaktadır.

Genel ses sorunlarında birde 4.5G’ den 3G’ ye geçiş yapınız. Yani LTE’ yi kapatıp deneyin. 2G’ ye alınabilir veya tamamen kapatılıp denenebilir. Şebeke sorunlarında operatör kaynaklı durumlarda ve donanımsal şebeke sorunlarında bu yöntem işe yarıyor. 

Bir diğer öneri ise yazılımda hata olabilir! Sıfırdan ROM atmanız gerekebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 16:32

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak