Android'ten Yeni Bir Rekor

Android'ten Yeni Bir Rekor
müşteri hizmetleri

Strategy Analytics Şirketinin verilerine göre Android ulaşılması güç bir rekora daha imza attı. Apple 8 yılda toplam 1 milyar cihaz sattığını duyurmuştu. Strategy Analytics ise Android'in sadece 2014 yılı içerisinde 1 milyar 42 bin cihaz sattığını söylüyor. Yani firmaya göre Apple'ın 8 senede yaptığı satış oranını, Android sadece 1 senede geçmiş. Apple 2014 yılının son çeyreğinde çeyreğinde 74 milyon iPhone sattığını duyurmuştu. Şirkete göre ise Google şuan mobil pazarının %81-5'ine sahip durumda.(Blackberry halen %1-2 arasında, Windows Phone %3-4) Dünya çapında cep telefonu satışlarında %27'lik bir artış olduğunu belirten firma 2013 yılının ikinci çeyreğinde 233 milyon telefon satışı yapılmışken 2014'ün ikinci çeyreğinde bu rakamın 295.2 milyona ulaştığını söylüyor. Yine de bu artışın son 5 sene içerisindeki en düşük artış olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor ayrıca ülkeler bazında dikkat edildiğinde farklılaşan istatistiklere rastlamak da mümkün oluyor. Örnek olarak Afrika ve Asya'da cep telefonu satışları önceki senelere göre patlama yapmış durumdayken Kuzey Amerika ve Avrupa'da aşırı bir artış saptanmıyor.Screen Shot 2015-02-03 at 14.51.00 Bu verilerin doğruluğunu tespit etme imkanımız bulunmasa da Android'in farklı şirketlerce (Samsung - LG - Sony vb.) desteklendiğini, geliştirildiğini ve pazara sunulduğunu düşündüğümüzde bu başarının gerçekleşmesi doğal gözüküyor.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

Ya arkadaşlar burada marka yarışı yok ki işletim sistemi var ios ve android kullanım arasındaki fark.markaya bakarsak eski yıllara göre nokia tökezler apple yi tek başına sekiz yılını düşünün bir nokia nın.kim ne derse desin herkesin düşüncesine saygım sonsuz ama teknoloji de hamle yapan ve sürekli gelişen samsung bunu ilerleyen yıllarda da göreceğiz

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Sitede güncel Android sürümlerinin Kullanım oranları yazıyor oraya bakınca başarısı net görülüyor bir donutla Cupcake'i göremedim :)

yasar
yasar - 6 yıl Önce

bu iyi haber neyseki dünyadaki geri zekalı sayısı azmış geçenlerde bir haberde demişlerdiya iphone kullanmayanlar aptalmış diye.

Şerif Çiçekdağ
Şerif Çiçekdağ - 6 yıl Önce

Geçen i6 vardı arkadaşta. Mesaj menüsünden çıkamıyordu o da yeniymiş bilmiyordu nasıl geri döneceğini. İphone6 da sol üst köşede ok tuşu yoktu ana menü tuşuna basıp tekrar mesajlara felan girmeyi denedik olmadı. Dedim ki sen android kullan anam :) geri tuşu var (y) android iosla yarışır. Basitlik anlaşılır olmanın ne kadar önemli olduğunu özetliyor. Ne kadar karmaşık sistem üretilirse uretilsin, algoritma en aptal kullanıcıya hitap edebilmelidir derim :)

veysel
veysel - 6 yıl Önce

Ben android kullanıyorum ama apple tek başına sadece iphone cihazlar ios kullanıyor öte yandan android kullanan en az 20 cihaz sayarim size... şimdi kıyaslama yaparken 1 ıphone karşı 20 android var bunuda dikkate almak gerek... yani iphone tek başına 10 larca android cihazlariyla yarisiyorsa burda övünmesi gereken apple dır.... helal olsun tek başına hantal androide meydan okuyor ios... Tebrikler apple... zafer senin zaferin kim ne derse desin...

Fatih
Fatih - 6 yıl Önce

Google, muadili Apple. Android, muadili IOS. iPhone, muadili Nexus. Ben de android taraftariyim ama degisik kelime oyunlaruyla insanlari yanlis yonlendirmiyorum. Apple in sattigi telefon sayisini androidin sattigi telefon sayisiyla karsilastiramazsiniz. Bir kere android cihaz satmaz ki... Google satar. Ancak Google sirketinin sattigi telefon sayisiyla karsilastirabilirsiniz, yani satilan Nexus sayisiyla. Yada Samsung un toplamda sattigi telefon sayisiyla karsilastirabilirsiniz.

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

Bu apple de ne söylese altında kalıyor bizim muhalefet gibi araştırmadan ortaya bir şey atıyor aslı astarı yok.hem telde güncelleme sık ve aynı anda olsa bile android kadar özgür değil.uyan apple uyan senin 8 yılda yaptım diye öğündüğünü android 1 yılda 1.5 katını yapmış tebrikler android

HaKan ßaşaran
HaKan ßaşaran - 6 yıl Önce

Adam olun ! YASASIN ANDROID !!!