Apple iPad Air Pro 12,9 inç Tablette 2 Adet A7 İşlemcisi Kullanabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın 2014 yılı içinde farklı segmentte ürünler tanıtacağını hepimiz biliyoruz. Bunlar akıllı saat, 4K çözünürlükte iTV ve daha büyük ekranlı profesyonel kullanıcılar için geliştirilecek 12,9 inç boyutunda bir iPad. Her 3 ürünle ilgilide bilgileri zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle akıllı saat ve yeni iPad alınabilirliği ile iTV’nin ilgi anlamında çok daha önünde yer alıyor. Gelen bilgilere göre Apple iPad Air Pro 12,9’da şimdiye kadar yapılmayan birkaç şeyi yapmayı düşünüyor.

Andronova

Öncelikle Apple ekran çözünürlüğünü 4K’ya çıkartmak istiyor. 4096 x 3072 piksel ve gerçek 4K çözünürlüğü kullanıcılarına sunmak isteyen Apple’ın bu çözünürlüğü destekeleyecek işlemci içinde gerçekten oldukça farklı bir çözümü olabilir. 2 adet A7 işlemcisini iPad Air Pro’da kullanabileceği söylenirken bunun hayal mi gerek mi olduğunu önümüzdeki aylarda görebileceğiz; ama Apple gerçek 4K yani televizyonlarda kullanılan 3840 x 2160 piksele sahip bir ekranı değilde 4096 x 3072 piksel çözünürlüğünde bir ekran kullanacaksa da en az 2 adet A7 çipsetine ihtiyacı olacaktır.

iPad Air Pro A7x2

Yapılan habere göre Apple, iPad Air Pro’da önde 3 farklı kamera ile 3 farklı açı ile karşı tarafa üç boyutlu bir görüntü sunmayı amaçlıyor. Gerçekten oldukça fütiristik olan bu yaklaşım mobil sektörün #selfie çekim modasını kökünden değiştirebilir.

iPad Air Pro 3 Camera

Apple’ın en çok eleştirildiği konu ise çoklu görev tercihinin iPad’lerde olmaması. Özellikle Galaxy Note 10,1 ve Galaxy Note Pro 12,2 tabletlerinde çoklu görev ile birden fazla işi aynı ekranda yapabilmemize olana sağlayan Samsung Apple ile bu konuda oldukça alay etmişti. Bu konudaki haberimizi okumadıysanız buradaki yazımıza mutlaka göz atmalısınız. İşte bu yüzden Apple yeni tableti iPad Air Pro 12,9’da multitasking özelliğini kullanıcılarına sunuyor.

iPad Air Pro Multitasking

ipad-concept-7

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın