Avea Kullanıcıları 3G İnternet Bağlantı Sorunu Yaşadı

media 12332

Avea’ da 3G internet bağlantı yapılamama sorununun nedeni nedir? Çözüm için tekrar Avea internet ayarlarının yapılması mı gerekiyor? Ne yapılmalı?

Andronova

Bazı bölgelerde görülen, Avea operatörü kullanıcılarının bir çoğunun 3G ile internet bağlantısı yapamadığı şikayetleri, Avea müşteri hizmetlerinde yoğunluğa neden oldu. Alınan bilgiye göre, bazı bölgelerde görülen bu sorun için Avea tarafından henüz bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

Şuan 3G ile internet bağlantısı yapılmaktadır. Ama bu şekilde bir sorunla karşılaştığınızda, çevrenizde Avea kullanan başka bir kullanıcının da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını öğrenmeniz önerilir. 1 Nisan’ da 4.5G hizmeti verecek operatörlerden Avea, acaba alt yapı çalışması mı yaptı.

Eğer internet bağlantı sorunu devam ediyorsa, telefon ve internet ayarlarından her hangi bir değişiklik yapmamanız önerilir. İnternet bağlantısı yapmak isteyen Avea kullanıcılarına öneri olarak sorun çözülene kadar 3G yerine 2G (Edge) üzerinden internet bağlantısı yapmaları.

Avea operatörü kaynaklı olmayan internet bağlantı sorunları için aşağıda önerdiğimiz adımları yapabilirsiniz. Her hangi bir sorunda destek alabilirsiniz.

Android cep telefonlarında Avea internet bağlantı ayarları: Menü-> Ayarlar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> Mobil ağlar -> Erişim noktası adları -> Yeni APN

İsim: Avea internet / Apn: internet / MCC: 286 / MNC: 03 / Onaylama türü: PAP veya CHAP / APN türü: Default . Bu şeklinde internet ayarlarını yaptıktan sonra telefonu kapatıp açınız.

iPhone iOS cep telefonlarında Avea internet bağlantı ayarları: Ayarlar / Hücresel /  Hücresel Veri Ağı /  burada yer alan APN bölümlerine internet yazıp, cihazı kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

avea,avea internet bağlantı sorunu,internet ayarları,3g bağlantı sorunu,4.5g internet bağlantı sorunu,avea 3g bağlantı sorunu,avea internet ayarları android,avea internet ayarları iphone

avea,avea internet bağlantı sorunu,internet ayarları,3g bağlantı sorunu,4.5g internet bağlantı sorunu,avea 3g bağlantı sorunu,avea internet ayarları android,avea internet ayarları iphone

3g, 4.5g internet ayarları sorunu

Kullandığınız cep telefonun 3G uyumlu olup olmadığını öğrenmek için; 3534’e boş SMS atarak öğrenebilirsiniz. Eğer hattınız 3G’ ye açık değilse 3g yazıp 5555 kısa mesaj göndererek ücretsiz 3G’ yi aktif edebilirsiniz.

 

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın