Binance’ da Marjin neden çıkmıyor?

Andronova
4 Minimum Okuma

Binance’ da Marjin neden çıkmıyor sorusunun dışında bu işlemin ne olduğunu da bilmenizi öneriyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Binance marjin işlem ne demek diye merak edenlerin bir kısmının bu özelliği kullandığını düşünüyoruz. Aslında sıkıntılı işlerden biri olarak görüyoruz. Kaldıraç ve bu tarz işler genelde paranızı çöpe atmanıza neden olur.

Kripto parayla uğraşanların sık sorduğu sorular arasında yer alıyor. Vadeli, kaldıraç ve spot gibi çok sayıda seçenekle karşılaşanların kafaları zaman zaman karışıyor.

Borsada hiç bir şey bilmeden işlem yapanların sayısı çok diye düşünüyoruz. Bir kısmı karşılarına çıkanların ne olduğunu anlamak adına Google aramaları yaparak az da borsadaki bazı terimleri anlamaya çalışıyorlar.

Binance Marjin işlem nedir?

Kripto para borsalarında marj ticareti, bir yatırımcının yalnızca kendi sermayesiyle yapabileceklerinden daha büyük işlemler yapmak için borsadan borç para almasına izin veren bir ticaret türüdür. Bu, yatırımcıların daha büyük işlemler yapmak için aracılarından borç para alabildiği geleneksel borsalardaki marj ticaretine benzer. Kripto para borsalarındaki marj ticaretinde borsa, borç verene ticaret için kullanılabilecek belirli miktarda para sağlayan bir borç veren olarak hareket eder. Borçluların, işlemin borçlunun aleyhine sonuçlanması durumunda borsa tarafından teminat olarak tutulan kripto para birimleri şeklinde teminat göstermeleri gerekmektedir.

Kripto para borsalarında marj ticaretinin çeşitli avantajları vardır. Bu, tacirlerin yalnızca kendi sermayeleriyle yapabileceklerinden daha büyük işlemler yapmalarına ve potansiyel olarak karlarını artırmalarına olanak tanır. Açılabildiği için kısa vadeli piyasa hareketlerinden faydalanabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Binance da Marjin islem nedir 2
Binance’ da Marjin neden çıkmıyor?

Marjin riskleri neler?

Bununla birlikte, kripto para birimi borsalarında marj ticareti de önemli riskler içerir. Anlaşma borçlunun aleyhine giderse, ödünç alınan fonları ve ortaya çıkan zararları geri ödemek zorunda kalacağınız için başlangıçta yatırdığınızdan daha fazla para kaybedebilirsiniz. Bu, önemli kayıplara neden olabilir ve yatırımcılar, kripto para borsalarında marj ticareti yapmadan önce risklerin farkında olmalıdır.

Not: Bu tarz seçeneklere dikkat edin. İnternette veya çevrenizde dolaşan söylemlere itibar etmeyin. Yapacağınız bu tarz işlemler paranızın sıfırlanmasına sebep olacaktır. Bildiğimiz kumardır.

Binance da Marjin islem nedir 1
Binance Marjin çıkmıyor?

Marjin kullanımlarına dikkat

Yukarıda bahsettiğimiz risklerin daha detaylısını ilgili platformda göreceksiniz. Bu işlemi onaylarken risklerinden söz ediliyor. Lakin bir çoğu okumadan geçiyor. Halbuki okusanız dahi, bir çoğunu belki anlamayacaksınız. Bizim önerimiz bu tarz işlemlerden uzak durmanız olacak.

Marjin neden çıkmıyor

Bazı Bitcoin veya altcoin alan kullanıcıların Marjin nerede ya da bende yok diye yazdıklarını düşünüyoruz. Özellikle Binance TR yani Binance Türkiye kullanıcılarında bu seçenek çıkmaz. Uluslararası yani Global olan hesapta bu seçenek çıkıyor. Neden Marjin çıkmıyor diyenler için, ülkemizde yasal düzenlemelerle ülkeye özel olan uygulamadan bu tarz işlem yapılması kısıtlanıyor.

Binance uygulamasından Global olan sürüme geçiş yaptığınızda bu tarz seçenekler karşınıza çıkacak. Lakin tekrardan belirtelim bu tarz işlemler yatırım amaçlı değildir. Daha çok kumar alanına giriyor. Normal alım satımlarda elinizde bir sanal para oluyor, burada ise sıfırı tüketme riski var.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Binance Marjin çıkmıyor uygulama sorunu

Binance uygulamasında Marjin çıkmıyor ya da Marjin seçeneği çıkmıyor sorusu eskiden çok daha fazla soruluyordur. Forumlarda sık karşılaşılan bir soruydu. Özellikle finans forumlarında çokça açılan sorulardandır.

Marjin çıkmıyor, Binance dışında diğer borsalarda da karşınıza çıkar. Kullanılan uygulamaların yerleşimi ya da sınırlandırmasına göre değişme olasılığı var. Lakin kullanılan telefonun eski olması veya koruma uygulamaları kullanıma göre uygulamaların çalışmasında da bazen sorun görülür. Bunun için farklı sürümler, uygulama kaldırma veya koruma uygulamasının geçici devre dışı bırakılması öneri seçenekler arasındadır. Tabi tarih ayarınız yanlışsa bir çok seçenek çalışamayacaktır.

Binance’ da Marjin işlem nedir ve neden çıkmıyor sorunuzun yanıtını umarız almışsınızdır.

Sonraki: Binance hesabımda Luna Coin görünmüyor

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir