Bip grup görüntülü arama yani çoklu arama

Andronova
2 Minimum Okuma

Turkcell Bip uygulamasıyla aynı anda 6 kişiye kadar görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Görüntülü aramada grup kurarak herkese aynı anda görüntülü görüşme mesajı gidecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Turkcell’ in önemli bir projesi tuttu. Sesli arama, görüntülü arama ve mesajlaşma uygulaması Bip, son zamanlarda milli yazılımlara geçme vakti geldi diyerek önemli kullanım sayısına ulaştı. Özellikle ABD sorunlarından dolayı WhatsApp yerine Bip önerilmekte. Bu durum hızlı şekilde geçişleri sağladı. Tabi WhatsApp’ ta kenarda durmaya devam ediyor. İkili kullanımların devam etmesi beklenmekte. WhatsApp’ ın yakın bir zamanda çıkardığı grup görüntülü aramasını Bip ondan uzun zaman önce çıkarmıştı.

Bip nedir? Turkcell operatörünün geliştirdiği mesajlaşma uygulaması. Görüntülü aramalarda görülen sorunlardan dolayı ilk zamanlar pek kullanım sayısına ulaşmamıştı. Sonralardan sorunu daha aza indirmesi ve yaptığı önemli kampanyalarla uygulamasını hızla yaydı. 

Yazımızda Bip görüntülü aramanın nasıl yapılacağını göstermek istedik. Daha doğrusu çoklu arama yani grup araması nasıl yapılır resimli anlatımla kısaca gösterdik.

Bip Grup görüntülü arama nasıl yapılır?

Bip grup görüntülü konuşma için ilk önce grup kurmanız gerekiyor. Bunun nasıl yapıldığını Bip grup kurma nasıl yapılır yazımıza bakarak yapabilirsiniz. Grubu kurduysanız grup içerisine girip üstte 2 kamera olan simgeye dokunun. Ardından ekranınıza bir mesaj gelecek. Gruptaki herkese görüntülü görüşmenin gönderileceğini ve en fazla 6 kişi ile görüntülü arama yapılabileceği belirtilecek.

Bip’ te 6 kişiden fazla kişiyle görüntülü görüşme yapılabilir mi? Şu an için mümkün değil.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bip grup görüntülü arama yani çoklu aramaBip Grup görüntülü arama nasıl yapılır?

Bip iletişim için Bip grup kurmada hatayla karşılaşırsanız veya arama çıkmıyorsa, uyarının görüntüsünü yorumla bizlere iletebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 15:34

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir