Android TV için YouTube video hızlandırma

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

YouTube aylar önce almış olduğu kararla Smart TV (Android) kullanıcılarına video hızlandırma seçeneğini kullanıma sundu. Bildiğimiz kadarıyla şu an yayında.

Sponsorlu reklam

Önemli video paylaşım platformunun aldığı yeni kararla artık Android TV’ lerde hız kontrolü seçeneği ekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mevcutta mobil ve tarayıcı kısmına bu özellik uzun zamandır bulunuyor ama Android TV’ ye getirmediğinden dolayı eleştirilen şirketin nihayet testlerini tamamladı ve yayına aldı. Bize pek bir şey ifade etmiyor ama ilgisini çeken kullanıcıları olduğunu söyleyebiliriz. 

Sponsorlu reklam

Bu zamana kadar neden oynatma hızını değiştirilme seçeneği eklenmediği merak konusuydu. Acaba bir şeyleri etkilediğinden mi yoksa gerek yok mu düşüncesi hakimdi bilemiyoruz.

Video oynarken kontroller alanında oynatma listesi ve beğeni butonların arasında bu özellik yerini alıyor. 0,25x ile başlayıp 2x’ e kadar değiştirme imkanı sunuluyor. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yayına alınan yeniliğin aylar önce LG, Samsung ve bir kaç markanın modellerine gelmişti. Şimdi ise genelin kullanımına açıldığı açıklandı. Entegre edilen video hızlandırma bende çıkmıyor diyenlerin yeni versiyona geçiş yaptığından veya modelin desteklediğinden emin olmalarını öneriyoruz.

Video hızlandırma çıkmıyor mu?

Şu an yüklü olan versiyonun doğru olup olmadığının araştırılmasını öneriyoruz. Yalnız henüz yeni yeni genele geldiğinden biraz daha beklenmesi önerilir. Birde “Youtube android tv apk” şeklinde Google üzerinden aratınız ve güvenilir olarak görülen web sitelerinden indirerek test edebiirsiniz. Televizyonun bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme seçeneğinin açık olması ve duruma göre dosya yönetici uygulaması kurularak bunun üzerinden apk dosyasını yükleyebilirsiniz.

Boş alanın yeterli olması gerekiyor. Özellikle yazılım sisteminin rahat kullanımı için ek yer ihtiyacı olabilir. Tabi kullanılan sistem versiyonun yenisi internetten araştırılabilir ve problem yaşandığında müşteri hizmetlerinden yardım istenilebilir.

Android TV için YouTube video hızlandırma

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak