Bu Defa Xperia Z2’nin Görüntüsü Ortaya Çıktı!

Andronova

Sony son dönemlerde yüksek seviye Android akıllı telefonlarla dikkat çekmeyi başarıyor. Japon üretici, Ericsson ile yollarını ayırdıktan sonra CES 2013 etkinliğinde Xperia Z modelini tanıtmış ve su geçirmez telefonla büyük ilgi toplamıştı. Devamında 6.4-inçlik Xperi Z Ultra ile Phablet segmentine giriş yapıldı, son olarak ise 20.7MP çözünürlüklü kamerası ile dikkat çeken Xperia Z1 lansmanı yapıldı.

Xperia Z serisi adı altında sunduğu telefonlarla iyi bir ivme yakalayan Sony’nin önümüzdeki ocak ayından itibaren duyurmayı planladığı cihazlara ait detaylar ise henüz Xperia Z1 satışa sunulmadan başladı. Bırakın Xperia Z1’i Xperia Z Ultra bile henüz yaygın şekilde raflardaki yerini almış değil.

İlk olarak Xperia Z1 mini için başlayan iddialar şu sıralar yerini Xperia Z2’ye bırakmış durumda. Geçtiğimiz hafta telefonun teknik özellikleri hakkında iddialar dillendirilmeye başlamışken, şu sıralar ise telefonun ilk görüntüsünün ortaya çıktığı ifade ediliyor.

Bulanık olan görselde detaylar hakkında konuşmak imkansız ve beliren tek ayrınlar ana ekranda radikal bir değişimin olmadığı ve ekrana konumlandırılan sanal tuşlar oldu. Bunun yanında telefonun daha ince bir yapı sunduğu hissine kapılmıyor değiliz.

Telefonun sergileyeceği teknik özelliklere gelince; Xperia Z2 birçok açıdan Xperia Z1’de yer alan teknik özellikleri daha ileri seviyeye taşıyor. Sony G-Lens ile donatılan 20.7MP çözünürlüklü kamera Xperia Z2’de de yer alacak ve telefon bu defa 4K video kaydı gerçekleştirebilecek. Xenon flaşın da kamera çekimlerinden önemli bir görev üstleneceği ifade ediliyor.

zz

Dikkat çeken özelliklerden bir diğer ise ekran tarafında karşımıza çıkıyor. 5.5-inç boyutunda TRILUMINOS ekran teknolojisine sahip olduğu bildirilen IGZO panel, inç başına 540 piksel yoğunluğu sunacak. Büyüyen ekran ve artan piksel yoğunluğu ise mobil dünyasında yeni bir çözünürülük seviyesine (2560x1600p) geçileceğinin işareti olarak gösteriliyor.

Ocak ayında düzenlenen CES 2014’te tanıtılması beklenen Avatar kod adlı Xperia Z2’de ayrıca Snapdragon 800 işlemci, 3GB RAM, 3.500mAh kapasiteli batarya ve Android 4.4 KitKat gibi dikkat çeken ayrıntılar yer bulacak.

ilgili>> PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir