Cep telefonlar için 5G modem çıkıyor

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Yeni nesil cep telefonlar için 5G modem çıkıyor. Samsung Galaxy, HTC, LG, Sony Xperia ve diğer cihaz üreticileri bu teknoloji' ye uyumlu modeller çıkarabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çip üreticisi Qualcomm, akıllı cep telefonları için 5G modemi çıkaracaklarını duyurdu. 5G modem üzerinden mobil internet hız rekoru koşacak. 

4.5G teknolojisi çıkması ile arada birde 100 megabit internet görenler oldu. Şimdide Gigabit hızla gecikme süresi daha az olacak. Qualcomm, rekabette öne geçmek için büyük bir adım adım atarak, Snapdragon X50 5G modemi tanıttı. Yeni nesil modemle 5 Gigabit kablosuz internet hızına ulaşmak hayal değil.

Yeni nesil 5G modem artık fiberin alternatifi olabilecek mi? 28 GHz bandında olan modem, çoklu bağlantı Teknolojisi ile büyük çapta bir internet hızına ulaşması bekleniyor.

Snapdragon X50 5G modem ile 4G ağları da kullanılabilecek. Yani 4G desteğine de sahip. Çıkacak Teknoloji, rekabeti büyütmesi bekleniyor. Bir zamanların çevir sesini duyar gibi oldum.

Cep telefonlar için 5G modem çıkıyor

Cep telefonlar için 5G modem çıkıyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 23:49

ETİKETLİ: , ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak