Chrome indirilenler klasörü değiştirme

blank

Windows' ta Chrome indirilenleri bilgisayarda nereye kayıt ediyor? Aşağıda resimli anlatımla sorunuza cevap bulabilirsiniz. Cep telefonlarda ise tarayıcı kısayolu' na kaydedilmiyor. Kayıt yeri nasıl değiştirilir?

teknik destek

Chrome, son dönemlerde rağbet gören, Google şirketi tarafından sağlanılmakta olan bir internet tarayıcısı. Kullanıcılara sunduğu kolaylıklar sayesinde birçok kullanıcının vazgeçilmezi oldu. Bu alanda piyasayı iyi gözlemleyerek kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap eden özellikler eklemesi ve gün be gün kendini geliştirmesi bu günlerin mimarı oldu denebilir. Eklentiler, tamamlayıcılar, arama motoru optimizasyonu gibi birçok özellik kullanıcılar tarafından takdir gördü. Eklentiler özelliği ile eklenti sağlayıcılarının geliştirdiği eklentileri indirebilen kullanıcılar, ilgili eklentinin sağladığı kolaylıklardan faydalanabiliyor. Kullanıcının tam olarak ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Google her alanda kolaylıklar sağlamayı amaçlıyor. Burada kullanılan işletim sistemi ile internet tarayıcısının optimizasyonu da önemli bir husus. Google yetkilileri bu alanda Windows’un belgeler klasörü içerisinde yer alan “İndirilenler” klasörüne kayıt işlemini gerçekleştiriyor. Kullanıcıların Chrome tarayıcısını kullanarak indirdikleri dosyalar “İndirilenler” klasörüne kaydediliyor.

Chrome arama motoru! Chrome kullanıcılarına kolaylık sağlayan bir internet tarayıcısıdır. Arama motorunu adres çubuğuna optimize etmiş olması kullanıcılar için kolaylık sağlamaktadır. Ayarlar menüsünde “adres çubuğunda kullanılan arama motoru” sekmesi üzerinden düzenlenen arama motoru sağlayıcısı ile kullanıcılar istedikleri arama motorunda aramayı yaparken adres çubuğu üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Google Chrome indirilenler nereye atılıyor

3 Nokta’ dan “İndirilenler” seçeneğine tıklayınız. Açılan yerden her hangi birinden “Klasörde göster” tıklayınız. İstersenizde tekrar açılan 3 noktadan indirilenleri silebilir veya klasörü açabilirsiniz.

Chrome İndirilenler Nereye Atıyor?Chrome indirilenler neredeWindows Chrome indirilenler neredeChrome indirilenler silmeChrome indirilenler klasörünün yeri

Chrome dosya indirmek: Chrome internet tarayıcısı kullanarak herhangi bir programa ihtiyaç duymadan dosya indirmek mümkündür. Arama motoru üzerinden yapılan arama sonucunda ya da siteye girip içerisinden ilgili dosyaya tıklayarak indirme sağlamak mümkündür. Chrome aksi ayarlanmadığı takdirde Windows’daki İndirilenler klasörüne indirme sağlamaktadır. Chrome indirilenler nereye atıyor?

Chrome indirilenlerin yerini değiştirme

Google Chrome’ den “3 nokta“ya tıklayın. “Ayarlar” yazısına dokunun. Sol taraftaki “3 Çizgi“ye dokunun. “Gelişmiş” dokunup alt başlıkları açınız. “İndirilenler“‘ e giriniz. Konum yazan yerin yanındaki “Değiştir” yazısına tıklayıp indirilenlerin yerini değiştiriniz.

Chrome indirilenlerin yerini değiştirmewindows 10Chrome indirilenler yerini değiştirmegoogle indirilenler yerini değiştirmechrome indirilenler nasıl değiştirilir

Sizlere Chrome indirilenler yeri nasıl değiştirilir cevabını görsellerle anlatık…


Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 01:01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!