Dikkat! Facebook’da Cizre’de 60 Teröristin İmha Videosu Virüsü

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Facebook’ da dolaşan Cizre’de 60 teröristin imha videosu virüsü ve Polislerin özel bilgileri ele geçirildi virüsüne dikkat! Cep telefondan yada bilgisayardan videoyu açtığımda virüs bulaştı nasıl temizlenir. Virüs temizleme için hangi programı kullanmalıyım? Facebook ve Twitter paylaşımlarını açmadan veya tıklamadan önce dikkat!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sosyal medya kullanıcılarına özellikle Facebook üzerinden, “Cizre’de 60 teröristin imha videosu”, “Polislerin özel bilgileri ele geçirildi” ve “Terörisler öyle yalvardı ki” şeklinde yapılan paylaşımlara dikkat! Açtığınız paylaşım bilgisayar yada mobil cihaza virüs bulaşmasına ve Facebook hesabınıza virüs bulaşmasına neden oluyor.

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarını bahane ederek ve Türk milletinin bu konudaki hassasiyetini kullanan bazı korsanlar sosyal medya ile virüs saçmaya devam ediyor.

Cizre’de 60 teröristin imha videosu virüsü

facebook paylaşım virüsü,cizre'de 60 teröristin imha videosu,polislerin özel bilgileri ele geçirildi

Bu gibi zararlı yazılımları sosyal medyada paylaşıma açanlardan bazıları PKK destekçileri yani bir nevi PKK adına tetikçilik yapmaktadır. Bu virüs aynı zamanda kişisel verilerin ulaşılmasına da neden olabiliyor. Virüs paylaştıkça yayılmaya devam ediyor. Virüs bulaşan kullanıcının hesabı üzerinden, arkadaş listesine ulaşarak paylaşım yapılıyor. Aynı zamanda kullanıcının kendi duvarında yer alması sonucu büyük bir kitleye ulaşmış oluyor.

Yakın zamanda Comodo siber güvenlik firması, WhatsApp kullanıcıları için yapmış olduğu siber saldırının, Facebook kullanıcılarına da ulaşacağını aktarmıştı. Comodo özellikle Facebook hesaplarına gönderilen sahte mesajlarla bu saldırıların devam edeceğine de yer vermişti.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp saldırısında yer alan saldırı tekniklerinde bulunan rastgele karakterlere özellikle satırın bitişinde bulunan karakterlere dikkat edilmesi gerekiyor.

Eğer bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza virüs bulaştıysa bilgisayar için Malwarebytes ve online virüs temizleme programları, mobil cihazlar içinde Anti-virus Dr.Web Light ve 360 Security APK uygulamaları kullanılabilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir