Facebook arkadaşlık isteklerini engelleme

blank

Facebook arkadaşlık istekleri nasıl engellenir diyen kullanıcıların ne gibi işlemleri kontrol etmesi gerekenlerden söz ettik. Ağın birebir resmi bir destek birimi olmadığından dolayı gönderilen talepler üzerinden işlem yapılmakta.

teknik destek

Facebook hesabınızda sizlere kimlerin istek göndermelerini seçebilirsiniz. İstersenizde herkese açık bir profil yaparak paylaşımlarınızı herkes görebilir ve herkeste arkadaşlık isteği gönderebilir.

Facebook arkadaşlık isteklerini kapatmak isteyenler için gerekli adımlara bu yazımıda yer verdik. Daha önceki yazımızda da bildirimleri engelleme, aramalarda gizlenme ve şikayet gibi konuları ele almıştık. Her zamanki gibi sorunlarınız için yorumlarınızı bekliyoruz. Tabi detayları yazarak ve mantıklı sorularla gelerek.

Facebook arkadaşlık isteklerini kapatma

Arkadaş isteklerini herkese kapatma! Profil simgesinden ayarlara giriyoruz. Sonra gizlilik seçeneği ve sağ taraftaki bölümden arkadaşlık isteği gönderebileceğini seçiyorsunuz. Bu bölümden çok sayıda işlemi yapabilirsiniz.

Resimli anlatıma baktığınızda ilgili alanı kullanarak işlem yapılmakta. Lakin bu alana giriş yoksa, geçici engel veya ceza kavramları aklımıza gelebilir. Hatta hakkınızda alanına bir şey ekleyerek deneyebilirsiniz.

Yaptırıma uğrayan hesaplarda değişiklik yapılamayabilir. Hatta bazı özelliklerin çalışmadığı olabiliyor.

Facebook arkadaşlık isteklerini engelleme
Facebook arkadaşlık isteklerini engelleme

Arkadaşlık isteklerini kapatma: Yukarıdaki işlemde arakdaşlık isteklerini herkes ya da arkadaşlarımın arkadaşları olarak seçebilirsiniz. Bu yerde gerekli diğer engellemelere ulaşabilirsiniz.

Facebook arkadaşlık isteklerini kapatamıyorum

Arkadaşlık isteklerini kapatamıyorum hatası alanları bir çoğunun yanlış işlem yapması sebebiyle geçici engellemeler yaşanabiliyor.

Bazen hesabınızda yaşadığınız aksaklıklarda kapat aç dışında birde hesabınızın türünü değiştirerek denemeniz yeteri olabiliyor. İşletmeye geçiş yapan hesapların daha sonra eski sınıflandırmasını geri dönmesi mümkündür.

  • Başka tarayıcılarla ve telefonla deneyebilirsiniz.
  • Çok fazla yanlış denemeler ve şüpheli durumlara yol açacak her türlü faaliyette yine uyarı gelebilir.
  • Farklı cihazla ve hesapla test ediniz.
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!