Facebook ekrana bildirimler gelmiyor instagram dahil

blank

Facebook ekrana bildirimler gelmiyor sorunu çıkanlarda bir bakmışsınız instagram tarafında da aynı durum çıkmış. Böyle bir gelişmeyi incelediğimizde sunuculardaki görülen aksaklıklar olduğu anlamını taşır. Ekranda bildirim mesajı görünmüyor neden sorunuza yanıt vermeye çalışırken olası çözümle karşılaşmanız mümkün.

teknik destek

Bildirim mesajları ekrana gelmiyor sorunu bir önceki yazımızda da değinmiştik. Bunun kesin nedeninin bildirimlerin kapatılması olduğunu tekrarlayalım. Çoğu kullanıcı kullandığı telefonda bir veya bir kaç kez bu ayarı kapattığı oluyor. Bizde nadir görülen bu durumun çözümü için resimli anlatım hazırladık.

Bildirimler sorunu, tüm uygulamalar için geçerlidir. Mantık aynı cihaz ister Samsung olsun, ister iPhone veya Huawei olsun çözüm aynıdır. Bu yöntem telefondan yapılan kısıtlama için hazırlanmıştır. Eğer hesap içerisinden yapıldı ise profile dokunun yani aşağı yönünde ok’ ve ayarlara girin. Sonra solda bulunan bildirimlerden işlem yapınız.

Bildirimler neden görünmez? 

%90 görünmeme nedeni ilgili ayarın kapalı olması. Düşük olası nedenlerde cihazın engelleyici özelliği olması veya koruma uygulamasının erişimi engellemesi.

Bu seçeneğin kapalı kalmasının genel nedeni rahatsızlık verilen saatlerde sesli olarak gelmesi. Sonradan bildirim sesi gelmiyor şeklinde de bir arayışa girilebiliyor.

Diğer bir sebep ise, yapılan güncellemeyle veya sunucularında görülen arıza neden olmuş olabilir. Test etmeden bir şeyleri kurcalamamanızı öneriyoruz.

Kontrol edeceğiniz bölümler

Instagram’ ın işleyişi Facebook ile aynıdır. Aynı şirket olduğundan dolayı veri merkezi de aynı yerde bulunmakta. Her hangi bir sorun çıktığında şirketin tüm hizmetlerinde aksaklık görülür. Eğer diğer uygulamalarda da aynı sorun varsa ya bildirimler kapalı ya da şirket genelinde arıza var demektir.

Ekranda bildirimler görünmüyor mu? İlk bakacağınız yer ilgili ayarların bulunduğu bildirimler bölümü. Bazen cihazın kapatılması çözüm getirebiliyor. Yine biz bir sıralama ile sorunların çözümünü yazacağız.

 • Bildirimler kapalı olabilir. Hep cihazın hem uygulamanın bildirimlerle alakalı alanına bakınız.
 • Telefonun kısıtlama özelliği olabilir. Ya da yüklü olan bir uygulamanın engellemesi olasılığı da bulunuyor.
 • İnternette bir sorun çıkmış olabilir. WiFi ve 3G denensin.
 • Uygulamada genel veya bölgesel kullanıcı bazlı sorun çıkabilir.
 • Koruma uygulaması yüklü ve o engelleme yapabilir.

Facebook bildirimler nasıl açılır?

Önce iPhone bildirimler nasıl açılır bunu göstereceğiz. Sonra Android telefonlar için bir örnek cihaz görüntülerini paylaşacağız.

 • Ayarlardan “Bildirimler” kısmına geçin
 • Aşağıda yer alan uygulamalardan Whatsapp’ a dokunun
 • “Bildirimlere izin ver” aktif olsun
 • “Sesler sonra işaretler” açılsın
 • Uygulmaların bildirimlerine balmak için aşağıya gelin ve “Facebook bildirimleri ayarları” geçin
Facebook ekrana bildirimler gelmiyor instagram dahil
Facebook ekrana bildirimler gelmiyor
Facebook bildirimler nasıl açılır?
Facebook bildirimleri göremiyorum

Samsung bildirim mesajlarını açma

Örnek görsel Galaxy J7 Pro’ dan alındı. Android 9.0 ve büyük ihtimal Android 10 içinde aynı bölümden işlem yapılacak.

 • Telefonun ayarlarını açınız,
 • “Bildirimler” alanına giriniz,
 • “Uygulama simge işaretleri” açın,
 • “Durum çubuğu” başlığında yer alan Facebook butonunu açmanız yeterli olacaktır.
Samsung bildirim mesajlarını açma
Samsung üzerinden bildirimlerin açılması

Bildirimler açılmıyor şikayetlerinde önce yukarıdakilerin harfiyen uygulandığından emin olalım. Sonrasında sorunun iletilmesinde yardım alanı kullanılır.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!