Galaxy S7 Edge Suya Dayanıklı? Galaxy S7 Su Geçirmez!

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Samsung Galaxy S7 su geçirmez mi? Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge suya ve toza dayanıklı mı? Suya dayanıklı nedir ne demek? Galaxy S7 özellikleri ile nasıl bir model? Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge su geçirdi yada su geçirirse ne yapmalıyım?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Suya dayanıklı kelimesi bazı kullanıcılarda su geçirmez gibi algılanmasına neden olabiliyor. Sony Xperia telefonlarda suya dayanıklılıkla ile ilgili yayınladıkları reklamlardan sonra bazı kullanıcılar Xperia cep telefonlarını suya koyup test etmişlerdi. Bazı kullanıcılarda denizde telefonları ile yüzerek birlikte test olmuşlardı. 🙂 Su alan bazı telefon sahipleri yoğun şekilde Sony, Genpa ve KVK gibi satış noktaları ve müşteri hizmetlerine şikayet kaydı bırakmışlardır. Şimdiden Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge kullanıcılarına bu konuda daha dikkatli olmalarını öneririm.

Galaxy S7 su geçirmez mi?

Galaxy S7 su geçirmez mi suya dayanıklı ne demek

Cihazım su geçirirse ne yapmalıyım? Reklamlarda ve resmi sitesinde bulunan tanıtım bilgilerinde suya ve toza dayanıklı ifadesi bulunmaktadır. Telefonunuz su aldıysa yetkili servise gönderdiğinizde bazı testlere tutulacaktır. Suya dayanıklı telefonların içerisinde bulunan sıvı gösterge bandı, belli bir su miktarına veya suda kalma süresine göre sorunu netleştirmeye yardımcı oluyor.

Bana göre Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge net olmasa da suya dayanıklılık konusunda, Sony Xperia modellerinden daha başarılı. Samsung Galaxy S7 hem tasarım hemde özellikleri konusunda şimdilik bir numara diyebiliriz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Galaxy S7 su geçirmez mi?

Galaxy S7 su geçirdi su kaçırdı müşteri hizmetleri numarası

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, ıslak yüzeylerde kalması, suya düştüğünde dahi kullanmaya devam edebilme, havuz kenarlarında, plajlarda veya yağmurlu havalarda rahatlıkla kullanılabilir tasarıma sahip. Galaxy S7 IP standardı testlerinde 68 puan almıştır. 1,5 Metre derinliğine sahip suda 30 dakika kadar kalabilmekte.

Galaxy S7 ve Edge tasarımı için Samsung çok yoğun ve uzun zaman çalıştı. Bu çalışmanın meyvesini olarak gayet başarılı özelliğine sahip bir telefon ürettiler. Galaxy S7′ de kullanılan 3D Isıl Şekillendirme adı verilen bir sistem kullanarak, 3D cam kıvrımlarını kavisli metal bölüme oturması sağladı. Çift kavisli arka yüzeyi sayesinde kullanıcı rahat şekilde cihazı tutabilecek. Harika tasarımı, çok kaliteli kamera özelliği ve yüksek donanım özelliği ile bu yıla damgasını vurmaya devam edecek.

Daha önce hazırladığımız Galaxy S7 ve S7 Edge resmi olarak tanıtıldı ve Galaxy S7 Edge donanım inceleme ve dayanıklılık testi haberlerimize bakmak ister misiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Galaxy S7 su geçirmez ne demek?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir