Gittigidiyor bağlantı sırasında bir hata oluştu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Dün Gittigidiyor uygulamasını açar açmaz bağlantı sırasında bir hata oluştu sorunuyla karşılaştık ve lütfen tekrar deneyiniz şeklinde mesaj çıkıyor. Çözüm için ne yaptık dersiniz?

Teknoloji destek

Gittigidiyor uygulamasını açarken “Bağlantı sırasında bir hata oluştu” çıkıyor ve tekrar deneme işaretine dokunduğumuzda sürekli aynı hata geliyor. Aklımıza acaba bakım mı yapılıyor ya da bir problem mi var diye kontrol ettiğimizde sorun farklı biry denemeyle çözüme ulaştı.

Geceliğin uygulamayı açtığımızda ekran hata oluştu geliyordu ve arka planda dahil kapattığımızda yeniden böyle bir durumla karşılaştık. Defalarca aynı ekranla karşılaşınca yaptığımız sadece kablosuz bağlantıdan çıkıp hücresel veriyle internet erişimini sağlamak oldu. Anında uygulama açıldı.

İlk defa Gittigidiyor.com’ da böyle bir sorunla karşılaştık ve net nedendir anlayamadık. Acaba engel mi oldu yoksa dns problemi mi yaşadık bilemedik ama böyle sorunların daha önce olduğunu gördük. Tabi farklı başlıkla çıkanlar olmuş. Örnek ödeme sırasında “Ödeme servisinde bir hata oluştu” diyen bir sorun sıkca çıkmış. 

Çıkan uyarılarda deneyeceğiniz adımlar ne olmalı şeklinde öneriler hazırladık. Bunların sıralaması şöyle:

  • Açık olan her şeyin kapatılması ve devam eden uyarı için telefonun tarih kısmının doğruluğunun kontrol edilmesini öneririz.
  • İnternet bağlantısının değiştirilmesi kesinlikle önerilir. Mobil ile bağlı ise WiFi veya tam dersi.
  • Güvenilir bir kaç dns adresiyle test edelim. Tabi modemin kapat aç yapılması daha sağlıklı olacak. Bu hiç bir işlem yapılmadan da yapılabilir.
  • Tarayıcıyla siteye ulaşmaya çalışınız. Oturum açmadan siteye erişiliyorsa sonrasında hesabınızla giriş yapınız. Eğer açılıyorsa uygulama tarafında sorun var diyebiliriz. Yoksa başka bir hesabınız varsa onla da deneyiniz.
  • Çok sık açıp kapatma ve farklı yerlerden giriş yapılmasından dolayı bir yasaklama yapılmış olabilir. Hesap, internet veya cihaz banlanması gibi durumlar gözlenebilir.
  • Tarayıcı üzerinden açılıyorsa Gittigidiyor’ a sorun bildirimini yapınız.

Bunların bir çözüm sunacağını düşünüyoruz ve çoğunlukla geçici sistem problemlerinden kaynaklı çıkmakta.

Gittigidiyor bağlantı sırasında bir hata oluştu


Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 15:01

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir