Google, Android N İsmi İçin Anket Düzenleyecek!

Andronova

Google, önceliklerden farklı olarak, yeni Android N sürümünde yeni bir yöntemle, “N” harfinde hangi ismin olacağını yapacağı anket ile kullanıcılara soracak.

Google‘ın pazarın %80’ine hakim olan mobil işletim sistemi Android, son olarak Marshmallow şekerleme ismini alan Android 6.0 sürümü ile, ilk versiyonlardan bu güne her yeni versiyonda alfabetik olarak kullandığı şekerleme isimlerini alıyor. Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop ve Marshmallow derken, sırada olan “N” harfi için hangi şekerleme isminin kullanılacağı ise oldukça merak edilen konuların başında yer alıyor. Android versiyonları sayfamızda tarihçeyi görebilirsiniz.

Google’ın CEO’su Sundar Pichai Hindistan’da yaptığı konuşmada, yeni Android N‘in ismini, büyük bir anket düzenleyerek kullanıcıların seçmesini sağlayabileceklerini duyurdu. Google, bir taraftan yeni sürümü hazırlamaya devam ederken, diğer taraftan da ismi konusunda çalışmalara şimdiden başlamışa benziyor.

google-sundar-pichai-250614

N harfiyle oluşacak mümkün isimler arasında, Nutella, Nougat veya Nestlé gibi isimler öne çıkarken, henüz bu konuda kesin bir karar alınmış değildi. Görünüşe göre Google, bu sefer daha sosyal bir adım atıp, milyonlarca kullanıcının seçtiği isimle yola devam etmeye hazırlanıyor.

Peki sizce yeni Android N sürümünün ismi ne olabilir? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir