Google Drive' dan WhatsApp yedeğini indirme

blank

Whatsapp uygulaması en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Google Drive sisteminde yedeklenen WhatsApp yedeğini nasıl telefona yükleneceği yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

teknik destek

Whatsapp uygulaması telefonlarda en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelmektedir. Whatsapp firması da bu kadar kullanıcısının beklentilerini boşa çıkarmayarak dönem dönem yeni özelikler ve güncellemeler yaparak kullanıcı deneyimini artırmaktadır. Whatsapp yedek alma özelliği de kullanılan servisler arasında en önemlisi gibi durmaktadır. Çünkü kullanıcılar bazen almış oldukları yedeklere ihtiyaç duyabilmektedirler. Whatsapp uygulamasında verilerinizin yedeğini  alabileceğiniz farklı bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler içerinden en çok kullanılanı ise Google Drive sistemidir. Bu sistemin tercih edilmesinin sebebi ise kullanışının kolay ve zahmetsiz olmasıdır.

Google Drive Whatsapp yedeği nasıl indirilir 

Google Drive sisteminde bulunan yedeğinizi nasıl bulup indirebileceğinizi adım adım sizlere anlatmaya başlayalım;

  • //drive.google.com adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak enter tuşuna basınız.
  • Daha sonra gelen ekrana e-posta ve şifre bilgilerinizi giriniz.
  • Eğer cep telefonundan giriyorsanız seçenekler kısmından Masaüstü Görünümü seçiniz.
  • Ardından aşağıdaki resimde göründüğü gibi ayarlar yazısına tıklayınız.

Google Drive' dan WhatsApp yedeğini indirme

  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen seçeneklerden sol bölümde yer alan “uygulamaları yönet” yazısına tıklayınız. 

Google Drive Whatsapp yedeği nasıl indirilir

 

  • Bu aşamadan sonra karşınıza google drive bulunan uygulamalar çıkacaktır. Listelenen bu uygulamalar arasından Whatsapp seçeneğine tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu bölüm sizlere gösterilmiştir.

Whatsapp yedeği nasıl alınır

  • Bu bölümde Whatsapp uygulamasının veri yedeğine ulaşabilirsiniz. Seçenekler kısmına tıkladığınızda ise Google Drive bağlantısını kesme ve Gizli uygulama verilerini silme gibi işlem türleri karşınıza gelecektir. Aşağıda bu seçeneği görebilirsiniz. 

yedek nereye alınıyor

Bu işlemden sonra yedeğinizi bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 13:38

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!