Google, Dünya Genele En Değerli Marka Sıralamasında 3. Sıraya Yerleşti!

Interband‘ın sonbaharda yayınlanan sıralamasında ikinci sırada yer alan Google, Forbes’in açıkladığı listede üçüncü sırada yer aldı.

Andronova

Forbes‘in listesinde birinci sırada Apple’ın bulunuyor ve ikinci sırada ise Microsoft yer alıyor. Forbes’e göre arama ve reklam firması olan Google‘ın marka değeri tam 56,6 milyar dolar. Bunun yanında Apple‘ın marka değeri ise 124,2 milyar dolarla Google’ın ortalama iki katı daha fazlasına tekabül ediyor.

Google, Forbes’in listesinde iki yıldır üçüncü sırada yer alıyor. Bir diğer önemli bilgi ise, Apple ve Google’ın bir önceki yıla oranla marka değerlerini %19 arttırması. 2013 yılı içerisinde 2,8 milyar dolarlık reklam yapan Google, son 12 ayda 16 milyar dolar gelir elde etmiş.

Pennsylvania Üniversitesinde pazarlama bölümünde profesör olan David Reibstein, “Markanın daha iyi bilinmesiyle, insanlar daha çok güven duyar ve Google’la olan şeyin bir parçası ise güven meselesidir.” sözleriyle konuyu özetliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.