Google Play Store’a Parçalı Ödeme ve Kredi İmkanı Geliyor!

media 12398

Android işletim sisteminin en önemli parçalarından biri olan ve içerisindeki 1.5 milyondan fazla uygulama ve oyunuyla her gün milyarlarca indirme alıp milyonlarca doların döndüğü Google Play Store için, parçalı ödeme ve kredi imkanı geliyor.

Andronova

Google’ın Google Play için kredi kartı veya kupon ile ödeme seçeneklerinin yanında ek olarak dahil ettiği PayPal ile öde veya mobil operatörlerle ödeme gibi farklı ödeme yöntemlerinden sonra, şimdi de parçalı ödeme ve ödemenin bir kısmını Google Play kredi sistemiyle ödeme gibi imkanlar geliyor.

Kullanıcıların akıllı telefonlara adapte olmasıyla birlikte doğru orantılı olarak artan satın alma eğiliminin yanı sıra, uygulama ve oyunların fiyatları da bu doğrultuda yükselmekte. Google, bunu fark etmiş olsa gerek ki, Android kullanıcıları için Google Play‘de parçalı ödeme imkanı getiriyor.

google play store kredi

Bu özellikle birlikte kullanıcılar, Google Play Store üzerinde fiyatı yüksek olup tek bir çekimde ödeyemedikleri uygulamalarda, bir kısmını Google Play hesabındaki kredi ve diğer kısmını da diğer ödeme yöntemleriyle ödeyebilecekler.

Henüz deneme aşamasında olan bu yeni özelliğin, kısa süre içerisinde aşamalı olarak ülke ülke kullanıcılara açılması beklenirken, bu adımın uygulama geliştiricileri için satış gelirlerini önemli ölçüde arttırıcı bir etkisi olacağı tahmin ediliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın