HTC Butterfly için Android 4.3 ve Sense 5.5 Güncellemesi Başladı!

HTC‘nin 2012’nin son çeyreğinde resmi duyurusunu gerçekleştirdiği Full HD ekranlı ilk telefonlardan biri olan Butterfly modeli için Android 4.3 ve Sense 5.5 güncellemesini OTA üzerinden resmen başlattı. Tayvanlı üreticinin söz konusu telefon için sonra olarak temmuz ayında Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesini başlattığını hatırlatalım.

teknik destek

İlk olarak Malezya’da başladığı rapor edilen 500MB dosya büyüklüğüne sahip güncellemenin kısa süre içerisinde dünyanın birçok noktasında Butterfly kullanıcılarına ulaşması bekleniyor. Kısa süre önce HTC’nin ortaya çıkan güncelleme yol haritasında telefonun zaten Android 4.3 ve Sense 5.5 güncellemesi alacağı yer almıştı.

Asıl merak edilen ise Butterfly’ın Android 4.4 ve Sense 6 güncellemesi alıp almayacağı. Bu noktada şirket tarafında herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Telefona güç veren dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro hala Qualcomm tarafından güncel tutulan bir işlemci ancak; Android ekosisteminde 18 ayını doldurmak üzere olan telefon bu süreden dolayı bundan sonraki süreçte resmi güncelleme dışında tutulabilir.

Butterfly için yayınlanan güncellemenin neler getirdiğine göz atacak olursak;

*Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi

*Sense 5.5 kullanıcı arayüzü

*Daha iyi bir deneyim sunan BlinkFeed ana ekran uygulaması

* HTC Zoe kamera modu

*HTC Zoe ya da seri çekim modundan GIF oluşturma

*Öne çıkan özelleştirilebilir videolar

*Geliştirilmiş müzik kanalı

* Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri

HB 2

kaynak: gadgetmtech

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir