Yahoo Hesabım Kilitlendi Açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Yahoo hesabım kilitlendi şikayetleri ülkemizde çok sık duymuyoruz. Yahoo, ülkemizde eskisi kadar kullanılan bir hizmet değil. Genelde kurumsal ve bazı iş kollarında tercih ediliyor.

Ad imageAd image

Yahoo Hesabım Kilitlendi Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Hesabınızı korumak için, birden fazla başarısız oturum açma denemesinden veya hesap çalma girişimlerinden sonra hesabınız geçici olarak kilitlenir. Bu kesin olacak diye bir bilgiyle karşılaşmadık ama belli bir denemeden sonra büyük ihtimal hesaba erişimde bazı engeller uygulanır. İşlem yapan cihaza, internete ve hesaba yönelik. Bu durum neyse ki, 12 saat sonra otomatik olarak çözülecek bir durum.

Oturum Açma Yardımcı özelliğini kullanarak erişim sağlamaya çalışabilirsiniz.

Hesabınızın kilitlenmesinin birkaç olası sebebi olabilir:

 • Şifreniz için bir risk: Sistemler şifre güvenliğini tehdit eden bir durum algılamış olabilir.
 • Gizlenmiş veya değişken IP adresi: IP adresi gizleniyor veya değişken bir özelliğe sahip olarak görünüyorsa bu durum hesabınızın güvenliğini tehlikeye atacaktır.
 • Farklı coğrafi konumlardan oturum açma: Kısa bir süre içinde ya da aynı anda farklı ülkelerden veya bölgelerden oturum açma girişimleri gerçekleşmişse, sistem şüpheli olarak algılar ve hesap tehlikeye girdiğini düşünür.
 • Önemli bilgilerin aynı ada değiştirilmesi: Hesabınızda önemli bilgi değişimi yaparken şüpheli görülmüş olma olasılığınız var. Eğer siz herhangi bir değişim uygulamadıysanız, hesabınıza ulaşmaya çalışın ve duruma göre hesap çalındı başvurusunda bulunursunuz.

Hesabınızın tekrar tekrar kilitlenmesini önlemek için:

Ad imageAd image
 • Güçlü bir şifre kullanın: Tahmin edilmesi zor olan, en az 12 karakter veya daha uzun ve büyük / küçük harf, sembol ve rakam içeren parolalar seçin.
 • IP adresinizi isterseniz sabitleyin: Mümkünse, sabit veya sürekli değişmeyen bir IP adresi tercih edin. Güvenilir yerlerden bağlantı yapmaya çalışın. VPN hizmetleri kullanımlarında sürekli farklı bölgeler seçilmeden belli bir ülke üzerinden gidin.
 • Tek bir konumdan oturum açın: Farklı coğrafi konumlardan sürekli oturum açmaktan kaçının.
 • Hesap kurtarma bilgilerinizi güncelleyin: E-posta adresiniz, telefon numaranız ve kişisel bilgileriniz gibi kurtarma bilgilerinin güncel olduğundan emin olun.

Hesabınız kilitlenirse:

 • 12 saat bekleyin: Hesabınız 12 saat sonra kendi kendine açılacaktır.
 • Oturum açmada sorun yaşayanlar için yardımcı aracı kullanın: Yukarıda bu bağlantıyı önerdik. İlgili bağlantıya girdikten sonra oturum bilgilerinizi girin.
 • Gerekirse destek alın: Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hala hesabınıza erişemiyorsanız, sitemizdeki numaradan ya da Yahoo’ un kendi ücretli destek hizmetinden yardım alın.

Tetikleme Adına Parola Sıfırlamayı Başlatın

Bazı hizmetlerde geçmişte kullandığımız bir yöntemi burada da paylaşmak istiyoruz. Hesap güvenirliği konusunda herhangi bir şüpheli davranış sonucu gün boyu bir engel ile karşılaşmanız mümkün. Burada belli bir saat beklenerek kendi kendine kısıtlanmanın kalkması beklenilir. Duruma göre şifreyi tarayıcı üzerinden sıfırlayarak unutmuş gibi işlem yapılır. Sonrasında oturumu uygulama üzerinden yeni şifre ile yapılır.

Yahoo hesabim kilitlendi 1
Yahoo hesabım kilitlendi açılmıyor hatası
Yahoo hesabim kilitlendi 2
Yahoo hesabım kilitlendi sorunu için öneriler

Hesap Güvenliği ve Giriş Sorunları İçin 2 Adımlı Doğrulama

İnternet ortamında kullanılan hesapların bir çoğunda 2 adımlı / faktörlü doğrulama özelliği bulunur. Bu özellik, hesap çalınmalarında oturum açmak için ekstra bir güvenlik sunar. Telefona gönderilen SMS ya da uygulama üzerinden kod oluşturularak erişim sağlanır.

2 adımlı doğrulama ile hesaplarda ekstra bir güvenlik sağlanacak. Bu sayede, şifreler çalınsa veya hesap bilgileri ele geçirilse bile hesaba ulaşmada engel oluşacak.

2 Adımlı Doğrulamayı Etkinleştirme:

Ad imageAd image
 1. Hesap güvenliği sayfasına gitme: Tarayıcı kullanılarak https://login.yahoo.com/account/security sayfasına gidin ve Hesap Güvenliği seçeneğini bulun.
 2. 2 adımlı doğrulamayı açma: “2 Adımlı Doğrulama” adlı seçeneğin yanında “Aç” butonunu kullanın.
 3. Uygulama kimlik doğrulama seçimi: Bu özelliği yönteminizde yardımcı olmak için “Anlık bildirim” seçeneği belirlenecek.
 4. Ekran talimatlarını takip edin: İşlemi tamamlamak için ekranda yer alan talimatları izleyin ve kurulumunuzu tamamlayın.

2 Adımlı Doğrulama ile Oturum Açma:

 1. Yahoo’ da oturum açın: Şifrenizle Yahoo hesabınıza giriş yapın.
 2. Yahoo uygulamasını açma: Telefon veya tabletten Yahoo uygulamasını açın.
 3. Bildirimi onaylama: Cihazdan “Telefondan onayla” bildirimine dokunun ve sonrasında “Evet, bana bir bildirim gönder” adlı seçeneği seçin.
 4. Uygulamada onaylama: Uygulamayı tekrar açın ve gelen bildirimi onaylamak için “Evet” ile onay verin.

Artık Yahoo hizmetine giriş yaparken her seferinde şifrenin yanı sıra telefona gönderilen kodunda girilmesi gerekecek. Bu sayede, hesaplar her zaman güvende tutulmuş olacak.

Yahoo hesabım kilitlendi veya Yahoo hesabım açılmıyor sorununa yönelik önerilerimiz buraya kadar.

Sonraki: Yahoo silinen e-postaları kurtarma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir