Instagram' da fotoğrafları arşivleme gizleme özelliği

Instagram' a gelen yeni güncelleme ile artık fotoğraflarınızı arşivleyebilirsiniz. Arşivleme özelliği aynı zamanda fotoğrafları gizleme özelliğine de sahip. Resimler nasıl gizlenir?

Andronova

Instagram‘ dan beklenen özellik arşivleme yayınlandı. Instagram’dan sildiğiniz gereksiz fotoğraflara arşivleme özelliği geldi. Bu gelişmeden sonra Instagram’dan silmek istediğiniz fotoğrafları silmeden gizleyip arşivleyebileceksiniz. 

Geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından IOS ve Android işletim sistemlerine fotoğrafları silmeden arşivleyebilme özelliği getirilmişti. Yeni güncelleme özelliği sayesinde Instagram’daki profilinizden fotoğrafları silmeden gizleyip arşivleyebiliyordunuz. Bazen çekildiğiniz özel fotoğrafları, eğlenceli anların çılgın fotoğraflarını veya görülmemeniz gereken anların fotoğraflarını Instagram’da herkese açık şekilde paylaşabiliyorsunuz. Bazen bu durum ilk anlarda eğlenceli gelirken sonradan rahatsızlık hissedebiliyorsunuz. Fakat fotoğrafı beğendiğiniz için de silmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda artık fotoğraflarınızı silmeden olduğu yerde gizli hale getirip arşivleyebileceksiniz.

Instagram arşivleme nasıl kullanılır

Telefonunuzda yüklü olan ya da tarayıcı üzerinden Instagram’a girin. Girdikten sonra profilinize ilerleyin. Profilinize geldiğinizde buradan hangi fotoğrafı gizleyip arşivleyeceğinizi belirleyin. Sonrasında fotoğrafa girin ve fotoğrafın sağ üst köşesindeki 3 noktaya tıklayın. Üç noktadan açılan işlem sekmesinden ‘arşivle’ seçeneğine tıklayın. Seçtiğiniz fotoğrafı artık sadece siz görebilecek şekilde gizlemiş oldunuz. Fakat bu gizleme sadece diğer kişiler için yani siz hala fotoğrafı görebilirsiniz. www.andronova.net

Instagram' da fotoğrafları arşivleme gizleme özelliği

Instagram fotoğrafları arşivleme gizleme özelliği

Instagram arşivlenen fotoğrafları görüntüleme nasıl yapılır

Fotoğrafı sakladıktan sonra tekrar görüntüleyebilmek için şu adımları izleyeceksiniz; ilk önce profilinize gireceksiniz ve profilinizin sağ üst kısmında bulunan saat ikonuna tıklayacaksınız. Arşiv kısmına tıklayarak gizlediğiniz fotoğrafları bulabilirsiniz. Hatta bu fotoğrafı tekrar paylaşabilme seçeneğiniz de bulunmakta. Bu özellik, Instagram V10.21 sürümü üstü için geçerlidir.

arşivtekileri görüntüleme

Arşivde yer alan resimin üstüne tıklayıp görüntüleyiniz.

fotoğrafları gizleme

Tam ekran açılan resimde yer alan üç noktaya tıklayınız.

resimleri arşivleme

Instagram fotoğrafları arşivleme gizleme özelliği

gizli fotoğrafları görüntüleme

Not: Instagram’ da kullanılan arşiv özelliği aynı zamanda resimleri gizlemek içinde kullanılabiliyor. Yani arşive eklediğiniz resimler sizin dışınızdaki kişiler tarafından görüntülenemiyecek.


Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 19:39

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın