iOS 7.1 Güncelleme Sonrası Bazı iPhone 5S’lerde TouchID Sorunu Ortaya Çıktı!

Andronova

Apple‘ın iPhone 5S ile birlikte tanıttığı TouchID parmak izi okuma teknolojisi içinde barındırdığı teknoloji ile şimdiye kadar yapılmış ve halen yapılan tüm parmak okuma teknolojilerinden farklıydı. Bu donanımın yazılım tarafında ise ilk zamanlar bazı sorunlar ortaya çıkmıştı. Bu sorunlar iOS 7.0.3 ile tamamen ortadan kaldırılmıştı.

iOS 7.1 geçtiğimiz pazartesi günü uzun bir Beta sürecinin sonunda iOS 7.1’i yayınlamıştı. iOS 7.1’in TouchID konusunda bazı iyileştirmeler içereceğini sizlerle paylaşmıştık. Bu gün gelinen noktada ise bu güncellemenin bazı iPhone 5S sahiplerinde TouchID’nin çalışmamasına sebep olduğuna dair geri bildirimler almaya başladı. Siz değerli okuyucularımız arasında da böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

iPhone 5S’te kullanılan TouchID’nin iOS 7.1 ile 3.parti yazılımcılar tarafından da kullanılabileceği söyleniyordu. Bundan dolayı TouchID’nin yazılımının tekrardan oluşturulduğunu da söylememiz yanlış olmayacaktır. Bu sebeplerden dolayı TouchID’de bazı sorunlar baş göstermiş olabilir. Bundan dolayı da yeni bir güncellemenin çok yakında yayınlanacağı şimdiden söylenmeye başlandı. Uzunca bir Beta sürecinden sonra bu sorunların olmasını anlamak son kullanıcı açısından mümkün değil ancak unutulmasın ki bir sistemin eksiğini en iyi kullanıcılar görebilir. Apple’ın bu konuda eksiği olup olmadığını bilmek oldukça güç.

iPhone-5s-TouchID

Sizlerden de gelen bilgilere göre iOS 7.1 sorunlarıyla birlikte geldi. Bakalım Apple bu konuda nasıl bir açıklama yapacak. iOS 7.1 sonrası yaşadığınız sorunları ve değişiklikleri bizlerle paylaşmaya devam edin.

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir