iPhone batarya kalibrasyonu nasıl yapılır

iPhone telefonda batarya kalibrasyonu nasıl yapılır? Pil kalibrasyon işlemi batarya ömrünü arttırır. Daha uzun şarj süresi kazandırır. Şarj sorunu olan telefonlarda çözüm olabilir…

Andronova

iPhone cep telefonlarında yapılan pil kalibresi cihazın performansını ve batarya ömrünü arttırır. Eğer batarya kullanım süresi az gidiyorsa veya pil de sorun varsa bataryayı kalibre etmek tam size göre.

Yukarıdaki durumun dışında pil seviyesinde ani düşmeler ya da pil göstergesinde sorun varsa yine bu işlemi yapabilirsiniz.

Apple’ dan yapılan bir açıklamaya göre pil hataları ile gelen hemen hemen tüm cihazlarda batarya kalibresi yapılmakta. Bu işlemle bazen batarya sorunları çözülüyormuş. Tabi batarya ölmemişse.

iPhone ile ilgili sorunlarda özel iPhone destek hattını arayabilirsiniz. Malum iPhone müşteri hizmetleri / Apple müşteri hizmetlerine ulaşmak biraz zor olabiliyor.

iPhone batarya kalibrasyonu nasıl yapılır

iPhone batarya nasıl kalibre edilir?

  • iPhone telefonunuzun şarjı tamamen bitene kadar kullanın. Telefon kapandığında tekrar açıp şarjın iyice bittiğinden emin olunuz.
  • Vaktiniz varsa ve cihaza ihtiyacınız yoksa bir gün şarj etmeyiniz. Kullanmak zorundaysanız 5-6 saat şarj etmeyin.
  • Telefonu şarj ederken cihazla oynamayın, mümkünse telefon kapalı durumdayken şarj ediniz ve tam dolana kadar iPhone şarj dan çıkarmayın. 
  • Pil dolduysa şarjdan çıkarmadan telefonu açınız. Sonra “Güç ve Menü” tuşlarına Apple’ ın logosunu görene kadar basılı tutunuz.
  • Cihaz reset attıysa ve cihaz açıldıysa artık şarjdan çıkarabilirsiniz.
  • iPhone batarya kalibre etmeyi 1-2 ayda bir yapabilirsiniz.

iPhone X ve iPhone 8 batarya kalibrasyonu, iPhone 6s batarya kalibre nasıl yapılır, iPhone 6 batarya kalibre etmek, iPhone 7 Plus / iPhone 7 batarya kalibre yapmak, iPhone 5 / iPhone 5s batarya kalibresi nasıl yapılır detayları ile haberimizde!     


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 19:59

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın