Android trojan ile Authenticator hackleme

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google Authenticator hackleme işlemi trojan virüsü ile mümkün oldu. Özellikle Android' de görülen bu açıkla kodlar başkalarının eline geçebiliyor. Tabi güvenliğiniz yetersizse!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternet ve mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte, veri güvenliğinin önemi ciddi şekilde arttı. Geçenlerde bir açıkla bankacılık ve sosyal hesap uygulamalarının ne kadar güvensiz olabileceğini gözler önüne serdi.

Telefonla sms doğrulama ve Authenticator 6 hanali kod doğrulamasınn yeteri kadar güvenli olmadığı açılandı. Android trojen virüsü bildiklerinizi unuttan cinste.

Mobil bankacılık uygulamalarında en üst seviye koruma bulunsa da en sonunda aşılacak bir yöntem eninde sonunda çıkıyor. 

İki adımlı güvenliğin ve kod üretme uygulaması bir haberle çalkalandı. Bir virüs telefondaki kod doğrulama uygulamasına sızdı.

Hesaba girerken mobil onay ve kod üretme uygulaması önemli bir güvenliği bizlere sunmakta. Ama çıkan habere göre trojen ile uygulamalardaki kodlar başkalarının eline geçebiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Authenticator hackleme yöntemi olarak görülen trojen, uygulamanın ürettiği kodlara erişim yapabilmekte.

İki yıl önce yine bu şekilde bir virüs ortaya çıkmıştı. Bunun devamı olarak görülen yeni virüsün kodları ilgili sunucuya ilettiği tespit edildi. Google’ dan açıklama gelmedi ama çalışmalar olduğu biliniyor.

Android trojan ile Authenticator hackleme


Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 05:36

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir