iPhone fotoğrafları bilgisayara aktarma

media 7097

iPhone telefondaki videoları ve fotoğrafları Windows 10 bilgisayara aktarmak için iTunes programının dışında resimleri manuel kopyalama yöntemleri bulunuyor. Peki fotoğraflar nasıl aktarılır?

Andronova

Mobil cihazların hayatımızdaki vazgeçilmezliği devam etmekte. Akıllı bir telefon ve sınırsız internet varsa değme keyfinize. Son yıllarda birde telefonla fotoğraf çekimleri hayatın önemli bir noktasında oldu. Tabi bazı sorunları da yanında getirdi. Çoğu kullanıcının sorunu bu. Yanında birde veriler silinirse veya telefon arızalanırsa o zaman keyfiniz kaçabilir. Bunun için ara ara verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor. Bu haberimizde iPhone‘ larda manuel nasıl yedek alındığına değindik.

iPhone telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarmak için neler yapılması gerektiğini görsellerle anlattık. Genelde iTunes programı ile yedek alınmakta. Bizde manuel bilgisayardan yedek nasıl alınabileceğini anlatmak istedik. Verdiğimiz bilgide iki yöntem yer almakta. Fotoğrafları ve videoları bilgisayara taşırken ara ara hata vermekte. Bunun çözümüde parça parça aktarmada. Örnek 50 tane veriyi taşımak. Veriler aktarıldıktan sonra tekrar bir 50 daha aktarma. Bu sayıyı daha fazla yapabilirsiniz. Net bir sayı için deneme yapılma yöntemi denenebilir.

iPhone fotoğrafları bilgisayara taşıma

iPhone fotoğrafları bilgisayara atma nasıl yapılır? iPhone telefonu Windows 10 bilgisayara USB ile bağlayınız. Başlat butonuna tıklayıp “fotoğraflar” bölümüne giriniz. Açılan yerde “içeri aktar” yazısına tıklayalım. “USB cihazdan” yazısını tıklayalım. Sonra aktarmak istediğimiz resimleri ve videoları seçiniz. Verilerin aktarılacağı yer ekrana gelecek. Sonra aya, yıla ve tarihe göre hangi seçeneği seçtiyseniz onanla tamamlayınız. Bu seçim fotoğrafları bilgisayara aktarırken klasörleri ona göre şekillendirecek. Örnek Ocak, Şubat… gibi ayları ayrı ayrı klasöre atacak. Yapılan işlemle hem fotoğrafları hem de videoları bilgisayara aktarma yapılmış olacak.

iPhone fotoğrafları bilgisayara aktarmaiPhone fotoğrafları bilgisayara taşımaiPhone 4s fotoğrafları bilgisayara atmaiPhone se fotoğrafları bilgisayara aktarmaiPhone 5 fotoğrafları bilgisayara aktarmaiPhone x fotoğrafları bilgisayara aktarmaiPhone 8 fotoğrafları bilgisayara aktarmaiPhone 7 plus fotoğrafları bilgisayara taşımaiPhone 7 fotoğrafları bilgisayara aktarma

iPhone fotoğrafları bilgisayara atma

Bir diğer fotoğrafları manuel yedek alma işlemi ise bilgisayara bağlantı yapıldığında telefondan güvenli bilgisayar seçildiğinde oluşan sürücüye girerek ilgili dosyaların yedeğini alma. Örnek dosyalar “100APPLE”, “106APPLE” ve “107APPLE”gibi…

Aşağıdaki görseller sanırım anlatımda yeterli olacak.

iPhone fotoğrafları bilgisayara atmaiPhone 5s fotoğrafları bilgisayara aktarmaiPhone 6s fotoğrafları bilgisayara aktarma

Windows 8.1 ve Windows 7 iPhone 7 fotoğrafları bilgisayara aktarma ve iPhone 5s fotoğrafları bilgisayara aktarma gibi soruların cevabını bu yazımızda umarım bulmuşsunuzdur. Sorularınız için yorumlarınızı bekliyoruz. Aynı işlemleri Macbook bilgisayarlardan da yapabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın