Kredi kartsız Apple kimliği nasıl açılır açamıyorum

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

App Store’ den herhangi bir şeyi indirmek için Apple hesabına ihtiyacınız var. Bu konuda, kredi kartsız Apple kimliği nasıl açılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone’ dan “App Store” a dokunun ve ücretsiz bir uygulamanın yanında bulunan “İndir” butonuna dokunuz. “Yeni Apple kimliği yarat” eğer mevcut bir Apple kimliğiniz varsa “Mevcut Apple kimliğini kullan” seçeneği ile devam ediniz. “Türkiye” seçip ilerleyiniz. Apple hizmet şartlarını “Kabul et” ile ilerleyiniz. Apple kimliği oluşturmak için kullandığınız bir “E-posta adresini” girip Apple kimliği için parola oluşturup ve ileri sonrasında “Güvenlik” seçeneklerini doldurup ileri “Doğum tarihi bilgileri“, fatura bilgileri bölümünden “Hiçbiri” seçeneğini seçip “Kişisel bilgilerinizi doldurup” “Hesabınızı doğrulayın” bitti.

Cihazınızdan eğer Apple kimliği oluşturamazsanız, bilgisayardan appleid.apple.com adresine giderek “Apple kimliğinizi oluşturun” bölümden Apple ID oluşturabilirsiniz. Apple Kimliği açarken kullandığınız mail hesabınıza, Apple tarafından hesabınızı doğrulamak için aktifleştirme e-postası gelecek. Apple’ ın gönderdiği bu e-postada yer alan link adresini tıklayıp hesabınızı doğrulayın. Her hangi bir sorunda destek hattını arayabilirsiniz. 

Apple kimliği oluşturma adımları

Apple yeni hesap açma nasıl yapılır? Apple’ da kredi kartsız hesap açmak için ücretsiz uygulama veya oyunu indir butonuyla işlem yapabilirsiniz. Bir diğer işlem ise daha önceden bir bilgisayar yardımıyla oluşturulan hesabı telefonda kullanmak. Diğer türlü işlemde kart bilgilerini sürekli sizden isteyecek.

Apple kimliği oluşturma Apple hesabı nasıl açılır
Apple kimliği oluşturma adımları
apple id oluşturma
apple yeni hesap açma
iphone 5s apple hesap açma
Kredi kart olmadan Apple kimliği oluşturma
iphone 6s apple hesap açma
Kredi kartı olmadan Apple kimliği nasıl açılır
iphone 7 apple hesap açma
Kredi kartsız Apple kimliği nasıl açılır

Apple kimliği açamıyorum

Çoğunlukla sonradan yapılan işlemlerde sık karşılaşılan durumlardan biri. İlk başta bir ödeme planı ile hesap oluşturulup ve sonrasında farklı bir kimlikle veya mevcut ödeme seçeneğini değiştirmeye çalışan kişilerin başına gelen sorunlardan biridir.

Genel olarak Apple kimliği açamıyorum diyenlerin şunlara bakmaları gerekiyor:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

1- Çok sık herhangi bir şey yapanların, farklı bir internet bağlantısıyla tekrardan işlem yapmalarını öneriyoruz.

2- Mobil veya bilgisayar tarayıcısını kullanarak Apple hesabı açın ve sonra açılan hesapla telefonunuza bu bilgileri girip onaylayın.

3- Ayarlardaki ilk bölüme girin ve oradaki hesap alanındaki bilgileri inceleyin. Duruma göre çıkış yapıp tekrardan denersiniz. Ya da farklı bir hesap aç ile işlem yapmaya çalışın.

4- Gün içerisinde çok defa aynı şeyi yapmış olan kişiler bir süre işlem yapmaları engellenir. Beklemekte fayda olacak. Tabi beklerken daha fazla deneme yapmadan.

Öneri başka bir konu: Birden fazla Apple Kimliği nasıl silinir

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak