Connected2. me şifre kırma çalma şikayeti

Connected2.me şifre kırma girişimleriyle pek karşılaşacağınızı düşünmüyoruz ve çoğunlukla takıntılı kişiler veya tanıdığınız birileri tarafından hesap çalma girişimi olabiliyor.

Connected2. me şifre kırma çalma şikayeti
müşteri hizmetleri

Connected2.me uygulamasını hiç kullandınız ya da duydunuz mu? Türkiye genelinde çok az kullanılan ve genelde reklamla veya aramalarla denk genilen bu uygulamanın kullanımı çok kolay diyebiliriz. Hesaba girilebildiğinde çok sayıda destek başlığı ile karşılaşırsınız ama erişim sorunu yaşayanların pek ulaşabileceği bir kanal olmuyor. Haberde Connected2.me hesap çalma girişiminde ve çalındıktan sonra ne gibi işlemler yapılabilir kısa önerilerimiz olacak.

Ara ara bu tarz ağlarla alakalı içeriklere yer veriyoruz ve çoğunlukla sıkıntılı durumlarda ne yapılmalı gibi çözüm odaklı bir şeyler paylaşmaya çalışıyoruz. Hele pandemi nedeniyle çoğu kişinin internet ve cep telefonu kullanımını düşünürsek en az kullanılan hizmet daha bu aralar oranlarını eb az %20-%50 arası artırmıştır diye düşünüyoruz. İş böyle olunca para kazanmaya yönelik çok sayıda uygulama çıktığı gibi dolandırıcılık yöntemlerinde de farklılıklar görülebiliyor. 

Connected2.me şifre kırma programı var mıdır?

Bu şekilde özel bir program olduğunu düşünmüyoruz. Klasik parola deneme yazılımlarıyla karşılaşabilirsiniz. Genelde hesap çalma yöntemlerinde virüslü dosya veya programlarla karşılalabilirsiniz. 

Hesap güvenliği için şunlara önem verelim:

  • Hesaplarda ek giriş yöntemleri ekleyelim. Telefonla doğrulama veya kod ile giriş seçenekleri tercih edilebilir.
  • Kullanılan parolalarda doğum tarihi, yeri, aile bireyleri ve çok sık kullanılan önemli tarihler tercih edilmemeli. En azından tek değil.
  • Tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerden gelen bağlantılara veya dosyalara dikkat ediniz.
  • Sosyal hesaplarda kullanılan şifre mail hesaplarında kullanılmamalı veya tam tersi.
  • Hesaplara yer yerden ve her cihazdan girilmemeli. Güvenliğinden emin olduğunuz yer ve cihazları tercih ediniz. Güncel koruma sağlayan yazılımları kullanın.

Connected2. me çalınan hesabı geri almak için şifre sıfırlama yapılamıyorsa yani ulaşabileceğiniz seçenekler yoksa o zaman support@connected2.me' a mail atınız ve dönüş bekleyiniz.

Connected2. me şifre kırma çalma şikayeti

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 21:33
müşteri hizmetleri