Televizyonda Bluetooth kulaklık kullanma

Smart TV ve yazılımsal Bluetooth desteği olan televizyonlarda nasıl kullanılır? Bluetooth olmayan TV' lerde adaptör satın alarak bağlantı yapılabilir. Dahili olanların bazıları çoğu aygıtı tanımıyor.

Televizyonda Bluetooth kulaklık kullanma
müşteri hizmetleri

Bluetooth kısa mesafe bir alanda data değişimi ve bilgi akışını sağlayan bir ara platform olarak tanımlanabilir.

Son teknoloji ile üretilmiş olan televizyonlarda bluetooth kulaklık kullanımı mümkün olurken kullanıcıların bu özelliği nasıl aktif edecekleri de bazı durumlarda sorun haline gelebilir. Televizyonda bluetooth kulaklık kullanma bazı basit adımların uygulanması ile kolay bir hale gelebilir.

Televizyonda Bluetooth kullanma

Bluetooht kullanımı: Bluetooth özelliğine sahip olan televizyonlarda bu özelliğin kullanılması için gerekli olan bazı adımların uygulanması ve gereken aşamaların adım adım takip edilmesi gerekir. Bu özellikte yer alan kulaklık kullanımı kişinin sessiz bir ortamda televizyondan gelen sesi dışarıya vermeden kendisinin duyabilmesini sağlarken birçok yönden avantajlı olan bir kullanım alanı da sağlar.

Televizyonda Bluetooth kullanım aşamaları: Televizyonda bluetooth kulaklığı aktif hale getirebilmek için öncelikle televizyonun açılması gerekir. Televizyonun ve bilgisayarın bluetooth ayarına ulaşarak her iki cihazın da bluetooth cihazları tarafından "Görünür" hale getirilmesi önemli bir durumdur. Bilgisayar kullanılarak belirli mesafede yer alan bluetooth cihazlarının aratılması gerekir. 

Bulunan cihazlar listesinden televizyonun seçilmesi ve bluetooth ile televizyon arasında bağlantı sağlanmasının ardından bağlantı onayının manuel olarak yapılması gereklidir. Onay işleminin ardından bağlantının sağlıklı bir şekilde oluşturulduğundan emin olunması için televizyonun sesi açılarak sesin dışarıya gidip gitmediği kontrol edilir. Ses dışarıya gitmiyor ise bağlantı kurulmuş ve kullanıma hazır hale gelmiştir.

Televizyonda Bluetooth kulaklık kullanma

Bluetooth kullaklık kullanma! Bazı Android televizyonlarda mağaza da bulunan ücretli ve ücretsiz uygulamalar ile örnek cep telefonu bilgisayara kablosuz bağlayabilirsiniz. Bazı uygulamalar aynı wifi ağına bağlı olma şartı getirebiliyor. Bluetooht kulaklık ayarları içinde sorun yaşarsanız yorum bırakınız. 24 Saat içerisinde cevap yazılacaktır.

Not! Philips, LG, Sony, Vestel, Arçelik, Beko, Grundig, Sunny, Samsung, Hi- Level, AXEN ve diğer marka modeller için ürün satın almadan önce müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Soner
Soner - 13 ay Önce

Merhaba Philips TV aldım Bluetooth özelliği yok ama elimde Bluetooth klavye ve mouse var bir adaptör sayesinde bu cihazları kullanabilir miyim

Net olmamakla
Net olmamakla @Soner - 13 ay Önce

Büyük ihtimal USB üzerinden kullanabilirsiniz. Yeni modellerin çoğunun yazılım desteği oluyor. Denemenizi öneririz.

Fatih Yılmaz
Fatih Yılmaz - 1 yıl Önce

Merhaba. Philips android smart tv kullanıyorum. Sanırım Bluetooth kulaklık desteklemiyor. Önereceğiniz marka ve ürün varmıdır

Önerimiz
Önerimiz @Fatih Yılmaz - 1 yıl Önce

Çoğu ürünü desteklemiyor ve ürünün destek hizmeti de bluetooth bu amaçla kullanılmadığını söylüyor. Almayı düşünülen kulaklıkların denenmesi gerekiyor. Kısaca Philips tv satışı olan mağazadan ürünü alarak orada test edilebilir.

Murat Ay
Murat Ay - 2 yıl Önce

Philips smart tv de bluetooth kablosuz kulaklık sorunu gidermenin bir çözümü varmıdır

Deneme yanılma
Deneme yanılma @Murat Ay - 2 yıl Önce

Ne yazık ki ne servisi ne müşteri hizmetleri net cevap verebiliyor.

zeki kaya
zeki kaya - 2 yıl Önce

merhaba, lg 55uk6470plc televizyon ile sony wh-1000xm2 kulaklığımı eşleştiremiyorum. nasıl eşleştirebilirim

Zeki kaya
Zeki kaya @zeki kaya - 2 yıl Önce

Çok ilginç bir durum. Evde çeşitli denemeler yaptım. Kenarda köşede atılmış 50 tl lik bluetooth kulaklık ile sonunda eşleştire bildim ama sony gibi kaliteli bir kulaklığı eşleştiremedim. Artık elektronik markette aynı model televizyon ile denemeler yapıp güzel bir kulaklık almak gerek.

Televizyonda bluetooth kulaklık eşleşme sorunu
Televizyonda bluetooth kulaklık eşleşme sorunu @zeki kaya - 2 yıl Önce

Smart TV bluetooth destekli televizyonlar tüm bluetooth kulaklıkları desteklemiyor. Kulaklık almadan önce test edilmesi gerekiyor. Müşteri hizmetlerini aradığınızda dahi kesin bir bilgiye ulaşamazsınız.

Onurcnd91
Onurcnd91 - 2 yıl Önce

Televizyona takiyorum blututu ses gelmiyor

Mustafa topbaş
Mustafa topbaş - 2 yıl Önce

2in1 Bluetooth Verici ve Alıcı Kablosuz TV Stereo Ses Adaptörü satın aldım bununla sony bravıa bluetooth kulaklığım jabra elite sport kulaklığıma bağlanamıyorm kulaklık ve adaptörü tek tv ye bağlanmak için almışdım telefon ile tv bağlanıyor onda sorun yok bilgilendirin lütfen

Sebahattin
Sebahattin - 2 yıl Önce

Mrb. Ben awei marka bluetoth kulaklığı phlips 48pfk55 android tv yle eşleştiremedim. Meizu marka kulaklıkta aynı şekilde. Cep lerde sorun yok, ama tv de kulaklıklar görünmüyor bile. Ne yapmam gerekiyor acaba Teşekkürler

Bluetooth desteği
Bluetooth desteği @Sebahattin - 2 yıl Önce

Çoğuyla eşleşmiyor sorun için müşteri hizmetleri bluetooth ses sistemlerinde çalışmadığını söylüyor.

turgut gürünlü
turgut gürünlü - 2 yıl Önce

Sony 55xd8505 tv ye sony mdr1000x kulaklık bağlamaya çalışıyorum fakat bulmuyor.Yardım lütfen

Sony TV kablosuz kulaklık
Sony TV kablosuz kulaklık @turgut gürünlü - 2 yıl Önce

Bu sorun bazı marka modellerde genel bir sorun. Müşteri destek kanalıyla görüştüğümüzde her model markayı desteklemiyor. Hatta kendileri dahi net bir model söyleyemeyebiliyor. Yani test edilmesi veya daha önce denenmiş ürünler alınabilir. ek olarak TV' de manuel yazılım yüklemede öneriliyor...

turgut
turgut @turgut gürünlü - 2 yıl Önce

hani 24 satte cvp veriyordunuz??

Necdet
Necdet - 2 yıl Önce

Philips 55PUS7503 ile Bose QC35ii kulaklığı eşleştirmek istiyorum ancak bluetooth cihaz arama menüsünden arama yaptığımız kulaklığı görmüyor, kulaklık eşleşme modundayken bile görmüyor.
Nasıl bir çözüm üretebilirim?

Bluetooth kulaklığı görmüyor
Bluetooth kulaklığı görmüyor @Necdet - 2 yıl Önce

ne yazık ki philips bu konuda sıkıntılı görmeme nedeni desteklememesi bluetooth klavye gibi bazı ürünler için destekliyor çözüm için belki harici bluetooth denenebilir

Ersan YAYLA
Ersan YAYLA - 2 yıl Önce

Sony bravıa marka 55"televizyon aldım fakat bluetooth özeliģi var cihazı açtığım halde görmüyor. Bilgi verebilirmisiniz.

Bluetooth görmüyor
Bluetooth görmüyor @Ersan YAYLA - 2 yıl Önce

Hangi cihazı bağlayacaksınız? Tüm cihazlarla uyumlu değil!

İSMAİL
İSMAİL - 2 yıl Önce

BEKO AKILLI tv aldım.Bluetooth kulaklığımı tv ile eşleştirmek istiyorum ama tv de ayarlarda bluetooth ile ilgili hiçbirşey yok.

Beko tv bluetooth ayarlarda yok
Beko tv bluetooth ayarlarda yok @İSMAİL - 2 yıl Önce

Bazı modellerin kulaklık desteği yok. Müşteri hizmetlerinde bilgi alınız.