iCloud nedir iCloud nasıl kullanılır

iCloud nedir ve ne işe yarar kısaca anlatmaya çalıştığımız haberimizde iCloud hesabı açma ve yedek alma nasıl yapılır resimli olarak anlattık. Yedekleme için kullanılan önemli bir hizmet.

iCloud nedir iCloud nasıl kullanılır
banner192

iPhone 5s' den başlayarak iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 Plus ve iPhone X hatta iPhone XS Max telefonlarda iCloud hesabı nasıl açılır ve kurulum ayarları nasıl yapılır yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Not: Yeni iOS aygıtı kurulumda yada iOS sürüm güncellemelerin' den sonra aygıt etkinleştirme ve iCloud ayarları için kurulum talimatlarını inceleyerek genel adımlar tamamlanmış olur.

iCloud nedir

iCloud, Apple tarafından geliştirilmiş iOS cihazlarda yer alan bilgileri yedekleme ve senkronize etmeyi sağlayan önemli servislerden biridir. Bu servisten 5 GB' a kadar ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Apple' nin iCloud hizmetiyle tüm fotoğrafları, videoları, belgeleri ve dosyalarınızı güvenli bir şekilde 5 GB' da kadar yedekleme imkanına sahipsiniz. iCloud servisinin bir başka özelliği de Aile İçi Paylaşım ile fotoğraflarınızı, videolarınız, müziklerinizi ve filmlerinizi istediğiniz tüm aile üyeleri ile paylaşabilirsiniz.

iCloud nedir iCloud nasıl kullanılır

iCloud nedir

iCloud ile alınan yedekler neler?

Fotoğraflar, mail, kişiler, takvimler, anımsatıcılar, safari, notlar, wallet, belgeleriniz, uygulamalar, filmler ve bazı özelliklerin yedeği alınır. 

facebook müşteri hizmetleri
iCloud sayesinde önemli anlarınızı saklayabilirsiniz. iPhone, iPad, iPod touch, Mac veya bilgisayarınızdan iCloud.com sitesine giderek arşivinize ulaşabilirsiniz. iCloud yardımı ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı güvenli şekilde yedekleme yapabilirsiniz. 

iCloud ile gelen kutusu, takvim, kişiler ve diğer önemli verileriniz cep telefonunuzda olduğu gibi isterseniz de masaüstü bilgisayardan da kontrol edebilirsiniz. Cihaz içerisinde her hangi bir bilgi değişikliğinde cihazın eğer internet bağlantısı varsa otomatik olarak değişiklik iCloud' a iletilecektir. Her zaman güncel bir yedek için internet bağlantısı ve iCloud seçeneği açık olması gerekiyor. 

iPhone cep telefonda iCloud şifremi unuttum ne yapmalıyım? iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi diyenler için haberimize göz atabilirsiniz. 

iCloud nasıl kullanılır?

Eskiden ayarlardan iCloud seçeneğiyle ayarlara ulaşılıyordu. iOS sürümleri güncellendikce yeni bölümler oluştu. iCloud içinde ayarlardaki ilk seçenekle ulaşılıyor. Yani Apple kimliği yazan yerden. Sonra iCloud seçeneğine dokunup ilgili ayarlara ulaşabilirsiniz.

iCloud ile alınan yedekler neler?

iCloud nasıl kullanılır?

iCloud ne demek

iCloud ayarları nasıl yapılır?

iPhone cep telefonda veya iPad gibi cihazlarda, Apple Kimliği ile giriş yaptığınızda veya Apple yeni hesap (Apple ID) oluşturduğunuzda, otomatik olarak iPhone'umu Bul, App Store, iMessage, FaceTime ve iCloud dahil tüm servisler aktif olur. Daha sonra bu servislerden genel ayarlamaları yapabilirsiniz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR