Olympus’tan Kamera Lens, Olympus Air!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Olympus açık yazılım kullanan ve mobil cihazlara da bağlanabilen bir lens kamera üretti. Olympus geçen sene Photokina 2014’te(Fotoğraf severlerin cenneti kabul edilebilecek büyük organizasyon) sadece lensten oluşan bir fotoğraf makinesi üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Yavaş yavaş Olympus’tan yeni haberler de gelmeye başladı. Aşağıda resimlerini gördüğünüz Olympus’un yeni Air LensKamerası.

Andronova

Olmypus Air Lens mobil cihazlara kablosuz olarak bağlanabildiği gibi içerisinde 16 megapixellik Live MOS sensör bulunduruyor. Tam şarjla birlikte 320 kareye kadar çekebildiği iddia edilen lenskamera aynı zamanda açık yazılımı destekliyor yani diğer firmalar lensi geliştirmek için yazılımlar yapabileceği gibi farklı telefon firmaları da kendi cihazlarına uyumlu özellikler geliştirebilecek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Olympus’a göre Air ile SLR kalitesinde fotoğraf çekmek mümkün ayrıca Air, Micro Four Third denilen yeni tip aynasız kameraların küçük sensörleriyle de yarışabilecek nitelikte sonuçlar ortaya koyabilecek.

p1010315-1_200x130 p1010319-1_200x130

Tek şarjda 320 kare fotoğraf ise giriş – orta seviye DSLR kameralarla aşağı yukarı yarışabilir bir batarya ömrüne işaret ediyor.

Fotoğraf severlerin büyük ilgi göstereceğine şüphe yok…

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.